• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python czy Nodejs?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,041 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
Umiem podstawy z frontu i mam w planach celować w fullstack deva i mam zagwozdkę, nie wiem jaki język wybrać do backendu. Umiem podstawy pythona, poza tym zawsze mnie do niego ciągnęło, ale słyszałem ze bardziej opłaca sie isc w Nodejs. Zgaduje ze bede używał go głównie do pisania Restów. Co polecacie?
komentarz 10 października 2019 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
OBA!
komentarz 10 października 2019 przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)
To inaczej, od którego zacząć?
1
komentarz 11 października 2019 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
to ja ci powiem tak: full stack to długa droga, ale Node będzie lepszy jak umiesz front, bo to JS, pamiętaj że nie zamknięsz się na inne języki ,warto poznać inne języki przynajmniej w stopniu podstawowym (bez znajomości frameworków)
komentarz 5 maja 2020 przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)

@TaskerPEW, Polecam Pythona do back-endu.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 października 2019 przez Kamil Gadawski Użytkownik (570 p.)
Ja stałem przed podobnym dylematem i postawiłem na Node. Jeśli umiesz JS w podstawowym stopniu to zdecydowanie łatwiej Ci będzie bo pisze się tam w czystym JS. Poświęcisz mniej energii na poznanie nowej składni wybierając Pythona.

Najlepiej jeśli tydzień popiszesz w jednym języku i potem w drugim. Wtedy będziesz wiedział co jest najlepsze w Twoim przypadku.

 

Nasjgorsze to się uczyć dwóch innych technologii na początku na raz. Wszystko się miesza
komentarz 10 października 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Ale Node ponoć jest dużo bardziej skomplikowane?
1
komentarz 11 października 2019 przez Kamil Gadawski Użytkownik (570 p.)

Dokumentacja jest dobrze napisana. Rzeczowe przykłady. Do tego jeśli dołożysz dobrej jakości materiały do nauki to wszystko będzie zrozumiałe.

 

W języku polskim niestety nie ma dobry materiałów do nauki Node w formie Video. Od siebie polecam The Complete Node.js Developer Course (3rd Edition) Sam z niego się uczę i bardzo ciekawe przykłady. Osoba co realizuje ten kurs bardzo profesjonalnie podchodzi do tego i sporo jest nacisku na pracę własną. Jeśłi są zadania do rozwiązania to też i przykład jak takie zadanie zrobić i dlaczego jest coś zrobione tak a nie inaczej.

Kurs JS też polecam od niego.

 

0 głosów
odpowiedź 11 października 2019 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Cześć, statystyki mówią same za siebie, mianowicie Python, powodzenia i bądź wykonawcą czegoś wielkiego! Pozdrawiam.
komentarz 11 października 2019 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Jakie statystyki?
komentarz 11 października 2019 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Internetowe.
komentarz 11 października 2019 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

@BT101, Mogę się mylić, nakierował mnie na te sądy, że Python jest najpopularniejszy, najlepszy, zaznaczam, że mogę się mylić. Ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=cKzP61Gjf00 Tak czy siak jest jednym z top!

komentarz 11 października 2019 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
To, że coś jest popularne nie oznacza, że jest najlepsze, w ogóle co to jest według ciebie najlepszy język programowania? Najwydajniejszy pod względem szybkości wykonywania?  Najwydajniejszy pod względem zużycia prądu?
komentarz 11 października 2019 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Poleciłem koledze, który rozpoczął dyskusję, ponieważ zawsze go do niego ciągnęło i go polubił. Pragnąłem pomóc osobie w wyborze, nie wiedząc, że zostanie na mnie wylany kubeł pomyj. Skoro tak sobie hehesznie podchodzimy to według mnie najlepszy jest HTML.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2021 w Offtop przez Kejczpek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w Python przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2023 w Inne języki przez Bazzam Użytkownik (810 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...