• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prestashop - Jakiego motywu użyć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
96 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Nasze projekty przez Arielov Nowicjusz (120 p.)

Witam. smiley

Koledzy chciałbym prosić o radę na temat Prestashop i szablonów dla tej platformy.

Chciałbym pomóc w przebudowie istniejącego sklepu internetowego, a w zasadzie poukładać go na nowo przy wykorzystaniu Presty. Obecnie sklep funkcjonuje ale właściciel skarży się na panujący tam bałagan, produkty w złych kategoriach, kilka niepotrzebnych kategorii, niedziałające linki na stronie, brak lub zły opis produktów, brak lub złe treści na stronie, no i generalnie brzydota na stronie.

Mój plan jest taki aby wykupić inny szybszy i lepszy hosting(bo to też jest do zmiany), od innej firmy, np. Linuxpl. Tam rozpoczął bym pracę kompilując nowy wygląd przy wykorzystaniu jakiegoś szablonu plus kilka modułów zapewniających funkcjonalności. Importował bym ze starego sklepu/hostingu bazy danych kont klientów, e-maili, produkty i może kategorie. 

Mam kilka pytań co do planu który usnułem:

1. Czy w ogólnym założeniu stworzenia nowego sklepu i imporcie baz danych ze starego są jakieś problemy?

2. Skąd kupić nowy szablon dla strony? Ze sklepu prestashop addons czy theme forest? Czy są jakieś za i przeciw jeśli chodzi o źródła zakupu na tych że stronach?

3. Czy jakieś szablony będą wydłużać czas ładowania strony? (5 tys produktów, mam na uwadze że trzeba będzie dostosować wagę zdjęć) Wybrać taki dostępny już w języku PL czy tłumaczyć samemu?

4. Poprzedni sklep może być na starszej wersji presty(1.6) ja chciałbym zrobić to wszystko w jak najnowszej wersji. Czy będą jakieś przeciwwskazania jeśli chodzi o import danych ze starego do nowego sklepu? 

5. Być może coś zupełnie pominąłem przy tej operacji, na co jeszcze mógłbym zwrócić uwagę i do czego się przygotować?

Proszę o rady, za każdy komentarz będę wdzięczny. smiley

 

 

 

 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w PHP przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Nasze projekty przez kazunarii Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Offtop przez piotr4312 Nowicjusz (160 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...