• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React - generator kodu dla wyświetlaczy arduino

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
339 wizyt
pytanie zadane 9 października 2019 w Nasze projekty przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
W ramach uczenia się reacta, napisałem taki projekt:

https://custom-char-generator-arduino.meine-projekte.eu

czyli niewielki generator pozwalający na w miare łatwe tworzenie własnych znaków dla wyświetlaczy HD44780 (2x16 lub 4x20 znaków). Może komuś się przyda. "Wygenerowany" kod testowałem do na shieldzie 2x16, i ekranach 2x16 oraz 4x20 z konwerterem PCF8574. Nie sprawdzałem bez konwertera - dla wygody do wszystkich ekranów mam dolutowane konwertery i nie miałem wolnego ekranu bez konwertera.

Generator oprócz możliwości tworzenia swoich znaków ma też kilka gotowych przykładów.

Wykorzystane jest react, react-router, react-copy-clipboard, bootstrap

Jest to w zasadzie mój pierwszy projekt w react, także niezła sieczka wynikająca z poszukiwania rozwiązań na mniejsze i większe problemy, które pojawiły się po drodze.

Mam małą prośbę, aby ktoś sprawdził czy działa bez shielda i konwertera, jeżeli są tu fani arduino. Uwagi odnośnie korzystania oczywiście mile widziane.
komentarz 9 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Fajne! Ciekawy projekt. Mam arduino, ale nie mam jak (w najbliższym czasie) uruchomić zestawu. Ale może kiedyś wypróbuje.

Temat jest interesujący, poszedłbym w kolejne "generatory" kodu.
komentarz 10 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Dzięki.

Chodzi mi po głowie kolejny 'mini' projekt, ale raczej coś wykorzystujące canvas :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Odemnie plusik. Powiem szczerze, nie znam się kompletnie na arduino i takich zabawkach, w react piszę na co dzień ale zwykle apki webowe :)

Plusik natomiast za to, że jak sam piszesz jest to etap nauki Reacta i robisz jakieś fajne rzeczy, nie oklepane apki, schematy itp. tylko coś swojego, coś faktycznie z jakimś sensem. Do tego widać, że pracujesz z nieco bardziej rozbudowanym formularzem - super.

Nie oceniam merytorycznie działania apki bo o tym nie mam zielonego pojęcia :) ale podoba mi się pomysł na naukę.

Pozdrawiam!
komentarz 9 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Dzięki.

Też uważam, że pisanie w zasadzie przepisywanie 'to-do-listy' z tutoriala oczywiście trochę uczy, ale jakieś problemy, które pojawiają się przy pisaniu i które trzeba 'wygooglac' czy przejrzeć dokumentacje zdecydowanie bardziej.

Co do arduino - to polecam - można zrobić naprawde fajne rzeczy.
0 głosów
odpowiedź 10 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Zabiorę się teraz chyba za to: https://konvajs.org/docs/react/

Całkiem spoko rzeczy tam są: events, drag and drop, transformacje, animacja, zmiana z-indexu, jest potencjał na np jakąś małą gierkę :D . Tylko co? Jakoś brakuje mi pomysłu. Myślę, że stosunkowo łatwa do zrealizowania mogła by być gra typu kulki, ale jakoś mnie do końca nie przekonuje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 491 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w C i C++ przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2018 w Mikrokontrolery przez FranekInformatyk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...