• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchomienie programu c++ bez kompilatora

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,284 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w C i C++ przez Ezzadanko5head Nowicjusz (180 p.)
Witam! Mam następujący problem: mam napisać do szkoły pewien program. Napisałam go, wszystko śmiga i jest git. Jest tylko jeden "mały" problem - nauczycielka chce ten program mieć na swoim komputerze w klasie aby mogła go używać na innych lekcjach jako materiał pomocniczy, ale nie mam możliwości zainstalowania tam kompilatora. Myślę że trzeba to zrobić tak jak są zrobione wszystkie gry, aplikacje itp. czyli nie ważne czy mam na kompie kompilator czy go nie mam - po prostu pobieram gierkę, odpalam i gram. Tylko że nie wiem jak to zrobić...
komentarz 7 listopada 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Jeśli uzyskałeś odpowiedź, możesz oznaczyć ją jako najlepszą i zamknąć pytanie ;)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 października 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
NA początek musisz zrozumieć co to w ogóle jest kompilator. I wtedy wszystko będzie jasne. Tym się różni C++ (język kompilowalny) od np Python'a (Język interpretowalny), że cpp możesz skompilować do pliku wykonywalnego który możesz przesłać komuś i on go odpali, jak normalną aplikację(bo to będzie normalna aplikacja). Jeśli byś pisał w Pythonie to ktoś kto chciałby odpalić ten program u siebie musiałby pobrać interpreter. Ale w cpp kompilujesz program i wysyłasz nauczycielce plik exe (jeśli kompilujesz przez wiersz poleceń to plik wykonywalny stworzy się w tym samym katalogu co kod źródłowy, ale raczej kompilujesz przez IDE. Tak? Jeśli tak to pewnie CodeBlocks?
+1 głos
odpowiedź 8 października 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Weź to skompiluj i wyślij jej binarke.
komentarz 8 października 2019 przez Ezzadanko5head Nowicjusz (180 p.)
to znaczy? co oznacza "binarka"?
komentarz 8 października 2019 przez antypop Mądrala (5,730 p.)
Taki plik co się kończy na przykład .exe :P
0 głosów
odpowiedź 8 października 2019 przez Inn Gaduła (4,300 p.)
PrzykładowyFolderProjektuCodeBlocks\bin\Debug i bierzesz plik .exe
0 głosów
odpowiedź 8 października 2019 przez Ezzadanko5head Nowicjusz (180 p.)
Dobra! już wiem jak to zrobić. jakby ktoś miał podobny problem to wchodzicie w plik - bin - debug i tam macie plik .exe

dzięki za wszystkie odpowiedzi
1
komentarz 8 października 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
Do użytku lepiej używać w wersji release.
komentarz 9 października 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

@_Tottis_, oznacz najlelszą odpowiedź i zamknij pytanie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w C i C++ przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 1,798 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...