• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchomienie programu c++ bez kompilatora

0 głosów
77 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w C i C++ przez _Tottis_ Nowicjusz (180 p.)
Witam! Mam następujący problem: mam napisać do szkoły pewien program. Napisałam go, wszystko śmiga i jest git. Jest tylko jeden "mały" problem - nauczycielka chce ten program mieć na swoim komputerze w klasie aby mogła go używać na innych lekcjach jako materiał pomocniczy, ale nie mam możliwości zainstalowania tam kompilatora. Myślę że trzeba to zrobić tak jak są zrobione wszystkie gry, aplikacje itp. czyli nie ważne czy mam na kompie kompilator czy go nie mam - po prostu pobieram gierkę, odpalam i gram. Tylko że nie wiem jak to zrobić...

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Milesq Pasjonat (19,480 p.)
NA początek musisz zrozumieć co to w ogóle jest kompilator. I wtedy wszystko będzie jasne. Tym się różni C++ (język kompilowalny) od np Python'a (Język interpretowalny), że cpp możesz skompilować do pliku wykonywalnego który możesz przesłać komuś i on go odpali, jak normalną aplikację(bo to będzie normalna aplikacja). Jeśli byś pisał w Pythonie to ktoś kto chciałby odpalić ten program u siebie musiałby pobrać interpreter. Ale w cpp kompilujesz program i wysyłasz nauczycielce plik exe (jeśli kompilujesz przez wiersz poleceń to plik wykonywalny stworzy się w tym samym katalogu co kod źródłowy, ale raczej kompilujesz przez IDE. Tak? Jeśli tak to pewnie CodeBlocks?
+1 głos
odpowiedź 5 dni temu przez RafalS VIP (115,270 p.)
Weź to skompiluj i wyślij jej binarke.
komentarz 5 dni temu przez _Tottis_ Nowicjusz (180 p.)
to znaczy? co oznacza "binarka"?
komentarz 5 dni temu przez antypop Obywatel (1,040 p.)
Taki plik co się kończy na przykład .exe :P
0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Inn Obywatel (1,200 p.)
PrzykładowyFolderProjektuCodeBlocks\bin\Debug i bierzesz plik .exe
0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez _Tottis_ Nowicjusz (180 p.)
Dobra! już wiem jak to zrobić. jakby ktoś miał podobny problem to wchodzicie w plik - bin - debug i tam macie plik .exe

dzięki za wszystkie odpowiedzi
1
komentarz 5 dni temu przez Velta Pasjonat (20,870 p.)
Do użytku lepiej używać w wersji release.
komentarz 4 dni temu przez Milesq Pasjonat (19,480 p.)

@_Tottis_, oznacz najlelszą odpowiedź i zamknij pytanie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w C i C++ przez Michał Gibas Pasjonat (15,870 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 796 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,930 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

66,984 zapytań

113,890 odpowiedzi

241,331 komentarzy

46,940 pasjonatów

Przeglądających: 237
Pasjonatów: 9 Gości: 228

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...