• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaniki internetu w sieci szpitalnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Rahim Początkujący (360 p.)

Witam, od paru tygodni mam koszmarny problem w swojej pracy.

Zaczne od omowienia sieci:

 

 

 

Ruter to Huawei AR2240.

Switche to: Huawei S5710

Codziennie niemalże o tej samej porze ok. 13:00-14:00 wywala internet i nie idzie ping wp.pl w calej sieci.

Jeśli chodzi o adresy IP to nic się nie zmienia. Zostają poprawne nawet po wpisaniu ipconfig /release i /renew.

Sama sieć ogólnie działa, pinguje adresy ip urządzeń w sieci (także po nazwach), mam też dostęp do katalogów sieciowych udostępnianych na serwerze.

Reset rutera nie pomaga.

Nie jest to też problem dostawcy internetu ponieważ gdy podpinam się bezpośrednio pod internet (switch dostawcy + komputer) i ustawie odpowiednie adresy IP od dostawcy to internet mam.

Ciężko cokolwiek mi już wymyślić ponieważ nie mija godzina i wszystko wraca do normy....

Proszę pomóżcie, nakierujcie chociaż co to może być, moze ktos z was spotkał się z takim głupim problemem?

(Dodam jeszcze ze zauwazylem, ze gdy jestem zalogowany na skype i nagle urywa internet to mimo wszystko ciagle dostaje wiadomosci a nawet moge je z powodzeniem wysyłać, mimo ze ping wp.pl nie idzie ani zadna strona sie nie ładuje)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 października 2019 przez Jardee Początkujący (420 p.)
Miałem podobny problem na starym routerze ( tylko, że mi znikało w różnych porach ) był ustawiony jeden serwer DNS ( prawdopodobnie miał problemy ) była możliwość wpisania drugiego wpisałem 8.8.8.8 i zaczęło działać podczas zaniku spróbuj pingować wp.pl po adresie IP ( ping 212.77.98.9 ) podczas "wywalania internetu" jeżeli będzie działał to na 100% serwer DNS

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 955 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 235 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...