• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z oświetleniem w Unity

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 7 października 2019 w OpenGL, Unity przez randinpa Początkujący (450 p.)

Cześć

Mam pewien dziwny problem w Unity, otóż w jednym projekcie mam dwie sceny i nie wiem czemu ale w pierwszej standardowej jeśli stworze kostkę to jest ona cała oświetlona i ma białe ściany. Ale w drugiej scenie jak stworze kostkę to jest ona oświetlona na szaro z czego trzy z sześciu ścian są czarne.

Tak jak poniżej:

 

Pierwsza:

Druga:

W oby dwóch scenach Main Camera oraz Directional Light mają identyczne ustawienia.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Lampa na pierwszym zdjęciu wydaję się być bliżej cube, niż na drugim zdjęciu. Dlatego intensywność światła jest inna. Ewentualnie możesz mieć coś zmienione w oświetleniu globalnym.
komentarz 7 października 2019 przez randinpa Początkujący (450 p.)

To nie ma znaczenia czy lampa jest bliżej kostki czy dalej.

komentarz 7 października 2019 przez randinpa Początkujący (450 p.)

@JakSky, Dobra rozwiązałem problem, w prawym dolnym rogu jest coś takiego jak Auto generate lighting i ta opcja musi być włączona.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2023 w OpenGL, Unity przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2021 w OpenGL, Unity przez Kamil Lewczuk Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...