• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące drogi zyciowej i oświecenia

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
336 wizyt
pytanie zadane 5 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Frank Horrigan Nowicjusz (150 p.)

Witam,

Mam konkretnie pytanie, warto podejmować naukę z dziedzin IT jeśli jest się totalnym idiotą z matematyki i ogólnych przedmiotów ścisłych? Nigdy nie szła mi matma, w szkole to zawsze ledwo wyciągałem na "dwa", a matury nie zdałem (choć wiem ze zawsze mogę bo nie zdałem tylko matmy) heart. Dlatego pytam się konkretnie, czy warto angażować swój cenny czas w którąś z dziedzin informatycznych (poza programowaniem, było próbowane i wiem ze to nie wypali nigdy, a w dodatku nudne to) jeśli jest się w mojej sytuacji? 

Pytam się, ponieważ stoję przed bardzo trudnym wyborem jeśli chodzi o swoją przyszłość, a nie chciałbym reszty swojego życia spędzić w fabryce :) 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :) <3 

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2019 przez antyprogramista Bywalec (2,120 p.)
wybrane 2 listopada 2019 przez Frank Horrigan
 
Najlepsza
"warto podejmować naukę z dziedzin IT jeśli jest się totalnym idiotą z matematyki i ogólnych przedmiotów ścisłych?"

Warto byś zaczął szukać tego co sprawia, że czujesz się szczęśliwszy.

Nawet praca budowlańca jest ciekawa, kiedyś myślałem, że ludzie to robią za karę, ale tak nie jest, może dla Ciebie układanie płytek być nudne, ale są ludzie, którzy uwielbiają to.

Poza tym praca fizyczna daje satysfkację natychmiast, a w programowaniu ciągle pracujesz z problemami i nigdy nie świętujesz ukończenia, projekty nigdy się nie kończą, choćby Facebook, czy Wordpress, zawsze coś trzeba zmieniać, żeby utrzymać klientów.

Rozważ nie matematykę, tylko sens pracy w ogóle.

Jak nie chcesz pracowąć to jedź na zachód, tam możesz nie pracować i mieć social.

Jak chcesz więcej przygód, to możesz pojechać na wschód albo południe.

Jak lubisz Polskę, to pomyśl o tym co sprawia, że jednak wolisz tu zostać, być może znajomi odpowiedzą na Twoje pytanie a nie sztuczna inteligencja z internetu.

My Ciebie nie znamy, jesteś dla nas obcy.
–1 głos
odpowiedź 5 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Może grafika komputerowa - 2D lub 3D - pod gry lub pod aplikacje lub do filmów (VFX) ??? Interesująca robota, dużo pracy, niezła kasa i przede wszystkim dużo funu.

komentarz 5 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
A czy gry to nie matematyka? Tak sam grafika...
komentarz 5 października 2019 przez Frank Horrigan Nowicjusz (150 p.)

@reaktywny,  

niestety. kompletnie nie mam jakiegokolwiek talentu jeśli chodzi o to :( 

komentarz 5 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

@tkz, W dużych projektach jest wąska specjalizacja. Sporo szukają ludzi do robienia "game assets".  Jest to spory kawałek tortu w game dev. Soft używany - od Blendera do Mayki.

@Frank Horrigan =>  Sieci?  Administracja systemów? DevOps?  Bazy Danych? i wiele innych...

Jak masz "plecy" zawsze możesz zostać managerem :)

 

komentarz 5 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
W sumie wszystko zależy, tak jak napisałeś. Spory ten kawałek branży. Myślę, że bez szczegółowiej określonej gałęzi będzie ciężko.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,039 wizyt
+2 głosów
9 odpowiedzi 1,021 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w PHP przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...