• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uzywany laptop do robienia stron na wordpress?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 4 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez renegat Obywatel (1,020 p.)
Chciałbym się doradzić jaki polecalibyście laptop do robienia stron na wordpressie. Mój staruszek Samsung R522, intel core 2 duo T6500 2,1 Ghz, RAM 3 GB, dysk SSD nie daje rady. Wszystko strasznie muli, krew mnie zalewa przy tym :). Nie mam dużego budżetu. Myślę, że tak ok. 1000 zł, ale może być też tańszy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie parametry są kluczowe. Myślałem, że może coś z della używanego, ale które?
1
komentarz 4 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,930 p.)
Spokojnie coś kupisz od Della czy HP, a nawet macbooka. Wybór laptopów poleasingowych na Allegro czy OLX jest przeogromny. Za 1000 zł są tony sprzętu. Weź taki, żeby miał 8 lub 12 GB RAM, mocny procek (z nowych najlepszym wyborem jest AMD Ryzen, ale z kilkuletnich używek - zdecydowanie Intel, weź Core i5, może i7, żeby pojedynczy rdzeń był mocny), jakieś SSD (przynajmniej ok. 250 GB), wyświetlacz wedle uznania, i tyle.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2019 przez renegat Obywatel (1,020 p.)
Czy będzie to szybko działać? Robię strony amatorsko i zależy mi na szybkości i płynności działania. Dziękuję za sugestie :).
komentarz 4 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,930 p.)
Taki za 1000 zł będzie dużo szybszy od tego co masz. Core 2 duo to historia, bardzo wolny procek, każdy z rodziny CORE i3/i5/i7 jest dużo szybszy. No i RAM 8 GB zrobi swoje. Weź z ekranem 15 lub 17 cali, to raz że tekst jest lepiej czytelny i więcej można wyświetlić, to takie  LCD często mają lepszą rozdzielczość w standardzie. FullHD jest OK.
komentarz 5 października 2019 przez renegat Obywatel (1,020 p.)
Dzięki za pomoc :). Coś wybiorę, bo jest tego dużo. Wezmę 15. Czy rozdzielczość 1600X900 będzie ok?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2015 w HTML i CSS przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w HTML i CSS przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w Systemy CMS przez Macheroni Użytkownik (970 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...