• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Win10 nowy użytkownik

Object Storage Arubacloud
0 głosów
407 wizyt
pytanie zadane 4 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Czesc Początkujący (430 p.)
zamknięte 4 października 2019 przez Czesc
Cześć. Mam laptopa z win10. Od jakiegoś czasu moja dziewczyna z niego głównie korzysta, bo pracuje jako księgowa. Tam w pracy do księgowania używa programu X. Wraz z instalacją programu, instaluję się też jakiś SQL, i ten program korzysta z tych baz danych. No i moja dziewczyna chciała sobie do domu wziąć czasem pracę, bo generalnie dużo tego jest i tak dalej. Mniejsza o to.

Zainstalowałem jej ten program, wszystko świetnie działa. Tylko pojawił się jeden problem. Teraz ma szkołę, w której też się uczy tej księgowości. No i tam też pracuje na specjalnym programie, który też się łączy z bazą danych.

 

Problem :

Jak zainstaluję te dwa programy na jednym systemie to może jej coś przestać działać. W sensie tak zgaduję tylko. I na wszelki wypadek, żeby tego uniknąć chcę to jakoś inaczej rozwiązać. I jak to najlepiej zrobić? Zainstalować drugi system i jechać po prostu na dual boot? Czy może da się utworzyć nową partycję, i stworzyć nowego użytkownika, który miałby dostęp tylko do tej partycji, i na nim instalować drugi program? Da się tak w ogóle zrobić?

Ps: nie chciałbym używać żadnych WMów
komentarz zamknięcia: Bo swędzi mnie przyrodzenie mocno, a głupio się podrapać w miejscu publicznym. Jeny jak mocno swędzi, serio.
1
komentarz 4 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale nie rozumiem po co, skoro program i tak uzywa bazy danych, to niech zrobi 2 bazy danych, czy 2 tabele, z czego jedna jest dla szkoly, a druga dla prscy, to chyba łatwiejsze niz zabawa w partycje, tworzenie usera i ograniczenie dostępu. A nie moze używać jednego programu, az takie roznice miedzy nimi chyba nie ma, no chyba ze ten program w sql to wymog
komentarz 4 października 2019 przez Czesc Początkujący (430 p.)
Właśnie musi używać tego drugiego w szkole. I problem w tym, że instalacja programu może zaktualizować wersję SQL, i ten pierwszy program może przez to nie działać poprawnie. Kiedyś już, jak był podobny problem to właśnie tak się stało. Stąd też pytam bardziej o nowego użytkownika itd. Jest taka możliwość?
komentarz 4 października 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jeśli programy będą instalowane globalnie, dla wszystkich użytkowników, to nowe konto nic tutaj nie da.

 

Ten "jakiś SQL" to co to jest, serwer MySQL, czy coś innego?

komentarz 4 października 2019 przez Czesc Początkujący (430 p.)
Czyli pozostaje VM albo dual boot?

A zainstalowany jest Actian PSQL i SQL server 2014.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2019 przez Czesc Początkujący (430 p.)
Okej, dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.

Siadłem na parę minut i zrobiłem sobie dual boota z drugim win10. Dużo roboty z tym nie było, poszło szybko, i wszystko działa jak należy ..póki co :)
Tak czy inaczej, dziękuję za poświęcony czas :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2022 w Offtop przez endruss Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...