• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie o raspberry pi 3 A+

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Mam takie pytanie:

Chcę kupić raspberry pi 3A+, ale zastanawia mnie czy:

a)Da się na nim uruchomić androida (przynajmniej 3.x)
b)Da się na raspbianie po to urządzenie uruchomić javę, a na niej minecraft - a?

Dziękuję za każdą odpowiedź!
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Dzięki, a jeszcze takie znalazłem, NanoPi M1 - Allwinner H3 Quad-Core 1,2GHz + 512MB RAM, to ono jest zgodne z A+, bo jest tańsze, a ma więcej portów.
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
A co chcesz na nim robić? Bo to dość kluczowa sprawa.
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Chce programować AvrAsm, to już robie na moim zero, i wiem że działą, pisać w arduino, czasem uruchomić androida dla rozrywki, oraz grać w pecetowego minecrafta
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Ale to jest raspberry pi 3b+ przecież w obudownie z NES
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Link miał być osobnym, jako takie przedstawianie co kupić by grać. A arduino poszukaj na alli.
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
No no, to arduino mam, chodziło mi w sensie że na raspberry pi bede odpalac arduino IDE. Będę go używać jak teraz raspi zero - jako PC. Rpi zero już mi nie wystarcza, bo się na arduino IDE i ogólnie na trybie graficznym strasznie tnie.
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
A da się w ogóle odpalić jakąś javę na raspberry pi zero, bo mi wywala błąd że nie można uruchomić na armv6
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Raspberry Pi 4 niby jest całkiem spoko do takich rzeczy. Na yt możesz rzucić okiem.
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Ale ono jest drogie i się grzeje.
komentarz 3 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Warto w takim razie wziąć 3, skoro 4 jest w stosunku do niej gorsza.
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Ale czy 3A+ też będzie odpalać te rzeczy
komentarz 3 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Za swoje pi 4 z 4GB ram wydalem 80 euro wraz z obudowa i chlodzeniem do niego. Zużycie jakie zauwazyldm to CPU: 22 % max i pamiec chyba 17%. Nie odpalaem tego minecrafta. Widzialem wiele opinii na temat pi4, ze sie grzeje itd, ale zaryzykowalem i po 3 dniach dzialania 24/7 nie miałem problemu z temperatura.

A jak juz brac cos z 3, to tylko b+
komentarz 3 października 2019 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Ale ono jest połowę droższe,  a w zasadzie to tylko 512mb ram ruznicy
komentarz 3 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
B+ma 1gb ram, wiec az 4 razy mniej. + odpalenid na B+ qt lub arduino ide powoduje lekkie lagi, mialem i testowalem

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 970 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 283 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 405 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...