• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znacie jakiś fajny silnik do gier dla języków innych niż C++ i C#?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
271 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w C i C++ przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Znam z "widzenia" Unreal Engine i Unity :) i moja wiedza na tym się kończy.Zastanawia mnie czy jest sens uczyć się jakiegoś innego języka niż C++ i C# do programowania gier.
komentarz 3 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Panda3D w ekosystemie Py.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
programowanie gier to glownie C++, raczej ciezko to przeskoczyc. Pamietaj, ze gry w dzisiejszych czasach to zespol min. 20 osobowy (jezeli gra ma byc na poziomie). Chyba, ze chcesz tworzyc jakies platformowki/webowe mini gierki.
komentarz 6 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

no jasne, tak jak nie jestem w stanie zastapic polskiego budowlanca ukrainskim :) nie wiem czy zauwazyles w IT dzieje sie to samo.

oho, stereotypy, zostawię bez komentarza...

No wiec jezeli normy sa slowne to wiadomo ile to jest warte. Slownie mozemy sie umowic, ze oddam Ci jutro 10tys.

Kazdy mzoe pisac co chce, na tej zasadzie rozmowa nie ma sensu a wchodzisz i udzielasz sie probujac pomoc - w takim razie po co?

Każdy może pisać co chce i dlatego na tej zasadzie jakakolwiek rozmowa ma sens. 

rozmowa «wzajemna wymiana myśli za pomocą słów»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/rozmowa.html

Tak dla jasności.

wchodzisz i udzielasz sie probujac pomoc - w takim razie po co?

Po co? Żeby zdobyć wiedzę, napiszę coś, ktoś ma inne zdanie podparte ARGUMENTAMI, to wynoszę z tego lekcję. 

"To firma musi chcieć Ciebie, nie Ty nią. Skoro nie przyniesiesz zysku, nie będą tracić na Ciebie czasu." skoro nie beda tracic na mnei czasu to nie przyniose zysku.

Skoro nie biorą Ciebie pod uwagę, to jesteś określony jako nierentowna inwestycja. To chyba jasne. Chyba nie myślisz, że jako ktoś z IT jesteś rozchwytywany na rynku pracy? 

Masz specjaliste cokolwiek by nie robil, bedzie zarabial - bo to specjalista a i zepchanc go na pobiezny temat mozna prosto bo zna podstawy i sprawdzi sie prawie wszedzie. Jak uwazasz, ze z ludzmi co siedza 10 lat przed monitorem mozna postapic tak, ze oni sie nie polapia jak uzywac telefonu ale ty pojapiesz sie jak uzywac komputera, to temat mozemy zamknac. Moze zerknij zza monitora na firmy, poszukuja na okraglo, bez konca.

Tiaa, samo miano specjalisty nierówna się zysk. Bo kogo określamy mianem specjalisty? To też słowne normy. Zakrawasz o hipokryzję...

Poza tym specjalisty nie zrzuca się na inne tory, bo poco? Skoro jest dobry w rzeczy X i przynosi tam realny dochód, to poco zrzucać go do rzeczy Y. Firma stawia Twój, jako specjalisty, rozwój na drugim miejscu. 

"Gdzie popisałem się ignorancją i brakiem wiedzy? " zarzucajac mi takowe a nastepnie piszac o jakis umownych umowach, ktorych w zaden sposob nie mozna poprzec. Natomiast jak klepniesz do google czy jakiegos tam irlandzkiego posrednika to zobaczysz, ze tytul bedzie taki jaki chcesz bo nikt nie dolozy 10 miesiecy bo nie dal seniora zamiast juniora.

Może gdy nie ogłoszenia pracy z jasno określonymi widełkami w zawodzie.... No bo skąd by można było pomyśleć, że jeżeli x% firm szuka kogoś z doświadczeniem 0-3 lata i nazywa go juniorem, to faktycznie się tak nie utarło...

Skoro tak zwracamy uwage na tytuly to czemu pracuja z nami ludzie, ktorzy ich nie posaidaja a obok sa ludzie, ktorzy maja tutylu ale nie chcemy  znimi rpacowac? Sam sobie przeczysz. A teksty "Yhy... To nie tak działa. Przynajmniej nie w tej branży. " to proponuje skonfrontowac z rzeczywistoscia.

Gdzie napisałem, że zwracam jakąkolwiek uwagę na tytuły? Co sposób bycia do tytułu? Czytaj ze zrozumieniem to co piszę. 

Jezeli to ty chcesz firme to mozesz pracowac za nizsza stawke a wtedy beda Ciebie chciec.

Yhy... To nie tak działa. Przynajmniej nie w tej branży. 

Odnosisz się do tego. Branża IT nie jestem Twoim okolicznym sklepem, gdzie doświadczenie przekładają ponad wiedzę. Zrozum to w końcu. 

Niestety studia nie szkola z wiedzy teoretycznej bo technologia je wyprzedza o lata. Widac to w IT a co ciekawe jeszcze bardziej w chemii, fizyce (a mamy swietnych matematykow).

Podstawy z programowania się nie zmieniają, Cały czas piszemy te same polecenia. Cały czas używamy tych samych algorytmów. Ba IT się cofa, cofamy się do tego co było wymyślone w latach 60-80. Po prostu teraz mamy na tyle potężne komputery. Mikro serwisy, obliczenia rozproszone, masa tego jest. Kolejny pokaz ignorancji z Twojej strony. Na temat fizyki się nie wypowiem, bo się po prostu nie znam. 

7k (odpowiednik JUNIORA)

Po przeliczeniu z funtów...

 

komentarz 7 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
podalem przyklad z zycia wziety, podparlem budowlancami, firmy przenosza cale dzialy do Indii... no ale to sterotypy :) fajnie sie z toba rozmawia.

Nawiazywalem bo bajdurzenia jak w przypadku znaczenia tytulow w IT. Zyjemy na plaskiej planecie - jezeli uwazasz, ze tak mozemy sobie gadac, to sie mylisz, szkoda mi czasu.

Dla jasnosci oddychasz powietrzem.

Gdyby tak bylo, to w rozmowie potrafilbys przedstawic arguemnty a nie tylko tezy, ktore w praktyce nijak sie nei sprawdzaja.

Pfff az sie nei che odpisywac. To najlepiej przychodzi do firmy z wlasna kasa i dawac im pieniadze aby tam pracowac :) Nasz ksiazkowy przyklad tez byl tak poszukiwanym studentem, tak bardzo go chcieli ze rzucil studia, aaa te wszystkie tytuly :) Te niesamowity prestiz pracujac dla kogos :) Sa takie branze w IT gdzie Cie biora za stawke jaka chcesz (jezeli jestes specjalista z brancy) i nie pytaja o nic.

Miano specjalisty z definicji (praktyka) rowna sie zysk. Jezeli ktos tego nie rozumie to raczej proponuje wrocic do szkoly, czy miejsca gdzie o tym ucza. Jezeli jestes w stanie uczyc sie 15 lat na jakis temat, to musisz sie utrzymac z tej wiedzy. Nie ma przerwy 15 letniej a potem nagle praca. Specjaliscie zarzuca sie inny to bo projekty w IT nie sa takie same - to tez chyba jest zrozumiale nawet dla "juniora". Specjalista radzi sobie z tym dobrze bo to sa inne tory ale w tej samej branzy i kierunku.

A jezeli X straganow ma "poszukuje sprzedawcy" gdy tak naprawde go nawet nei poszukuja tylko szukaja fraje co sie zgodzi pracowac za mniej niz obecny to znaczy, ze sprzedawca to niesamowicie fajny zawod i kazdy bedzie robil tam koskosy, niezaleznie czy sprzedawca junior czy senior :)

Ty chyba musisz zaczac czytac ze zrozumieniem to co ty piszesz, w koncu podales definicje cynizmu - na co konkretnie, no chyba czytac umiesz.

Wkladanie mi w usta slow, ktorych nigdy nie wypowiedzialem, ukazuje na jakim poziomie jest moj rozmowca. Doswiadczenie ponad wiedze... takie nic nie warte hasla jak "prawo i sprawiedliwosc" czy "wrogowie ludu", wiesz co to jest doswiadczenie? Przytocz sobie definicje, akurat tutaj sie to sprawdzi.

Oczywiscie,ze podstawy sie nie zmieniaja bo to tak jak by zmienaic matematyke i fizyke. Zmieniaja sie koncepcje, narzedzia, zlozonosc projektow, moc obliczeniaowa narzedzia i widac to na kazdym kroku. Inaczej softu stworzonego w 60-80 nie trzeba by zmeiniac... Nie znasz sie na fizyce, ale wiesz

To nikt by tam nie wyjezdzal :) Proponuje korepetycje z zycia (juz pomijam, ze zamiast juniorow mielibysmy samych profesorow bo jest to prostsze niz tworzyc realnie prosperujacy w biznesie kod, osobiscie nie znam osoby, ktora nie wolala by wykladac studentom za 7k niz pisac/mozdzyc za 7k). Skoro nie mozemy dojsc do konsensusu, to najlepiej niech strona trzecia rozstrzygnie. Juz nawet nie trzeba dzwonic do firm IT, badac stawek z ofert pracy, przegladac ich ogloszen, skoro to Cie nei przekonuje. Mozna spytac nawet na tym forum:

- czy interesuje Cie to czy Pan pracujacy w firmie to junior czy senior, czy to ile lapie.

- ile lapiesz jako junior.

- czy po zatrudnieniu w firmie robiles tylko to co bylo w ogloszeniu, czy moze kkorzystales z nowych narzedzi i realizowales pobiezne ale jednak odmienne, projekty.

- wolisz pisac kod (kod, ktory ma na celu dzialanie optymalizacje a nie np. proste strony),czy wykladac ten sam powtarzajacy sie material studentom (nie chodzi o pasje tylko wybor przy identycznych zarobkach).

Zapraszam - mozna stworzyc nawet sonde. Wydaje mi sie, ze albo jestes poczatkujacy, albo zamkniety w szufladzie, albo robisz cale zycie tylko jedna powtarzalana czynnosc (praca). Przez to, ze masz za duza konkurencje, nie jestes w stanie  spojrzec na rynek szerzej z roznych perspektyw i miejsc (np zaczac czytac oferty pisane po angielsku). Tak mis ie wydaje i swiadczyc moze o tym to, ze nawet nie napomniales "poczatkujacemu", ze owszem moze probowac ale slowem nie wspomnialem o przyslugujacych mu szansach. To tak jak by wybrac studia w ciemno, albo isc do rpacy nie pytajac za ile. Pewne rzeczy opieraja sie na innych mocno (realne szanse powodzenia stworzenia gry jednoosobowo) a pewne mniej ('naukowe tytuly'w it), trzeba umiec sie do tego odniesc i to wykalkulowac.
komentarz 7 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

podalem przyklad z zycia wziety, podparlem budowlancami, firmy przenosza cale dzialy do Indii... no ale to sterotypy :) fajnie sie z toba rozmawia.

Nie podparłeś nic. To Twój osąd po prostu. Polecam poczytać by poszerzać słownictwo i jego definicję. 

Nawiazywalem bo bajdurzenia jak w przypadku znaczenia tytulow w IT. Zyjemy na plaskiej planecie - jezeli uwazasz, ze tak mozemy sobie gadac, to sie mylisz, szkoda mi czasu.

Możemy tak gadać, po prostu będę uważał Cię za ignoranta i osobę bez wiedzy, co tak na marginesie już pokazałeś. 

Gdyby tak bylo, to w rozmowie potrafilbys przedstawic arguemnty a nie tylko tezy, ktore w praktyce nijak sie nei sprawdzaja.

Kolejny pokaz hipokryzji. Nie podałeś żadnego argumentu, tylko opinie.(opinia to nie fakt, nie na miejscu jest mi zarzucanie braku argumentów, skoro ich sam nie stosujesz, to się nazywa hipokryzja)

Miano specjalisty z definicji (praktyka) rowna sie zysk. Jezeli ktos tego nie rozumie to raczej proponuje wrocic do szkoly, czy miejsca gdzie o tym ucza. Jezeli jestes w stanie uczyc sie 15 lat na jakis temat, to musisz sie utrzymac z tej wiedzy. Nie ma przerwy 15 letniej a potem nagle praca. Specjaliscie zarzuca sie inny to bo projekty w IT nie sa takie same - to tez chyba jest zrozumiale nawet dla "juniora". Specjalista radzi sobie z tym dobrze bo to sa inne tory ale w tej samej branzy i kierunku.

Kolejny pokaz tego, że nie znasz branży IT. Co Ci z specjalisty, który ma 15 lat doświadczenia, skoro przez 15 lat robi to samo, co podczas pierwszych 2 lat pracy. 

A jezeli X straganow ma "poszukuje sprzedawcy" gdy tak naprawde go nawet nei poszukuja tylko szukaja fraje co sie zgodzi pracowac za mniej niz obecny to znaczy, ze sprzedawca to niesamowicie fajny zawod i kazdy bedzie robil tam koskosy, niezaleznie czy sprzedawca junior czy senior :)

Jezeli to ty chcesz firme to mozesz pracowac za nizsza stawke a wtedy beda Ciebie chciec. Ludzie, ktorzy cos potrafia nie rosna na drzewach i wie to kazda firma.

Twoje dwie wypowiedzi, ja to tak tu zostawię. 

Reszty nie czytam, bo nie ma sesnu. Twoja wiedza, a raczej jej brak na obecnym rynku IT jest dość kolosalna. Ode mnie to wszysto. "Chcesz ośmieszyć idiotę, daj mu się wypowiedzieć". Akurat tak mi pasowało do tej dyskusji. Powodzenia. 

 

komentarz 7 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jasne nie czytaj, argumentow brak to sie temat konczy :) Podales zly cytat - nie rozmawiaj z idiota, bo pokona Cie doswiadczeniem. Jak chcesz moge Ci przeslac rozmowy/numery co bys sie nie meczyl (ang wymagany). Poczekajmy az sie strona 3 wypowie (forum). Oczywiscie zle Ci nie zycze i nie jestem nieomylny ale swoje wiem bo MUSZE :)
komentarz 7 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

jasne nie czytaj, argumentow brak to sie temat konczy :) 

Ahhhh jak mówisz do ściany i Ci nie odpowiada, to ciężko oczekiwać czegokolwiek... Problem leży raczej w tym, że do Ciebie żadne nie trafiają. Musi tak być bo masz X lat doświadczenia, nie wchodząc w szczegóły, czy w ogóle jesteś w powiązany z IT, kiedyś tak było, to i teraz jest. No po prostu to takie oczywiste, że ja po prostu to wiem. I just know! Co tam argumenty, cokolwiek. No po prostu wie i już! Bo tak! 

Cytat podałem dobry, po za tym ciężko stwierdzić, czy jest zły czy dobry, jak nie podałem autora... 

nie jestem nieomylny ale swoje wiem bo MUSZE :)

Aż się głośno zaśmiałem. Wszystko co jest przed "ale" traci znaczenie. 

+1 głos
odpowiedź 3 października 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)

Jest open source silnik Godot, ale możesz też tworzyć samemu gry w Pythonie czy Ruby, jest RubyGames.

https://www.youtube.com/watch?v=fQXKjmCDkIA

https://www.youtube.com/results?search_query=python+game

komentarz 3 października 2019 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Godot jest do c# i chyba Pythona(?).a do tego Ruby to nie jest przypadkiem coś typu biblioteki jak w SFML do C++? :)
komentarz 3 października 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)

Godot posiada swój własny język podobny do Pythona.

A RubyGame sam zobacz.

http://rubygame.org/

komentarz 3 października 2019 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Z tego co widzę Ruby jest bardzo stary i dziwna dokumentacja... W każdym razie dziękuję kolego :)
1
komentarz 4 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Ruby nie jest stary, ale jego najczęstszym zastosowaniem jest web dev z Rails-ami (lub. ew. Sinatrą).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,250 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 615 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w C i C++ przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...