• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop dla studenta informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
666 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)
Hej,

idę na pierwszy rok informatyki i poszukuję laptopa do 3000 zł. Zależy mi żeby był lekki ponieważ będę się z nim przemieszczać między szkoła, domem a pracą. Nie musi to być najlepszy sprzęt, ponieważ ma mi służyć wyłącznie do nauki podstaw programowania które pojawiają się na studiach pierwszego stopnia. Myślałam o Acerze swift 3 ( SF314-56-53E). Ma procesor i5, czterordzeniowy, 8 GB i dysk SSD 256 BG. Czy będzie to wystarczający sprzęt?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

kadlubek - jak moze byc uzywany i nie musi byc wydajny bo to do programowania a nie zadengo renderingu itp. to np dell m6600 (nie jest lekki ale ma matryce 17cali co sie przydaje i ja uwazam to za minimum przy programowaniu - przy tym ma normlana rozdzielczosc 1920x1080 a nie jakies ultra co wszystko na tym jest male i trzeba zoomowac), albo cos w ten desen, ze jak sie cos schrzani to prosto to wymieniasz, a nie ze cep jest lutowany czy klejony i jak sie cos zwali to klapa do smieci.

komentarz 3 października 2019 przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)

Używany niestety nie wchodzi w grę. Wolałabym już zwiększysz budżet do 3500 ale laptop musi być nowy. Jeśli problemem jest za mała matryca to może ten ? 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-17-by1000nw-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-r530-win10h-srebrny

 

bo z twojej odpowiedzi zrozumiałam ze to wielkość matrycy jest problemem w proponowanym przeze mnie modelu. Ten ma te same parametry, przy czym 17 cali.

komentarz 3 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
mi osobiscie pasuje 17 i nie chcialbym miec mniejszej (wykresy itp.) a co do rozdzielczosci to nie warto brac czegos > 1920x1080 bo to w lapku do programowania sie nei przyda, a tylko bedzie meczyc grafe.

 

Ale to soobny temat, bo ja pisalem o laptopie konfiguralnym - takim gdzei jak cos sie zepsuje albo potrzebujesz ulepszyc podzespol to go wymieniasz. Podalem CI przyklad jak taki laptop wyglada. Jak chcesz inny to musisz dobrac go pod siebie - bo jest to sprawa bardzo indywidiualna, jedel lubi czarny drugi bialy, jeden plaska klawiature, drugi o duzym skoku podswietlana itd. Zastanow sie co jest dla Ciebie najwazniejsze czy gwarancja, czy ciezar, czy kolor i dokonaj wyboru.
komentarz 3 października 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jeżeli matryca jest problemem, spytał bym się prowadzących czy pozwolą podpiąć monitir z pracowni.
komentarz 3 października 2019 przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)
good point ;) a czy Twoim zdaniem reszta parametrów jest w porządku ? :) podkreślam ze nie oczekuje cudów od tego laptopa, pare prac na studia, trochę poćwiczę programowanie i to tyle. Nie mam zamiaru na nim pracować w przyszłości, ma wystarczyć studentowi przez 3,5 roku studiów inżynierskich. Laptop konfiguralny raczej nie będzie potrzebny.
komentarz 3 października 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
tak, praktcznie kazdy jaki Ci sie podoba wystarczy.
komentarz 4 października 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
????????? 17 cali targać dzień w dzień na uczelnie? 15 cali bywa za dużo a co dopiero 17.
0 głosów
odpowiedź 4 października 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Acer Aspire 5 i5-10210/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny (refflink)
Matryca FULL HD IPS szersze kąty widzenia, częściowo aluminiowa obudowa, jeden wiekzzy dysk SSD PCIe, podświetlana klawiatura, niezłe wyniki pracy na baterii.

Ewentualnie konfiguracja tańsza z procesorem 8 generacji
Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny (refflink)

komentarz 5 października 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Po co jest mocny procesor z grafa do programowania? Ona chce mobilny, lekki który długo potrzyma na baterii, a ty proponujesz odwrotnie
komentarz 7 października 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
To w takim razie ile wskazany model wytrzyma na baterii? 15 calowy model z waga poniżej 2kg.
Sprawdź porównaj z innymi modelami.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt
–6 głosów
4 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Felieton Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
5 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez mwit Nowicjusz (140 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...