• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

symfony wolno działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
609 wizyt
pytanie zadane 1 października 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Mam problem otóż ma tabele która posiada ponad 5500 wierszy.I w Symfony działa to tragicznie wolno czasami wyszukiwanie lub nawet ładowanie samej tabeli (oczywiście tylko pierwsze 25 jest pobieranie nie cała ) , a natomiast w phpMyAdmin to samo działa w błyskawicznym tępię.Dużo szybciej pobiera pierwsze 25 rekordów z bazy dużo szybciej szuka po tabelach.Jak usprawnić aby działała ta tabela w symfony tak samo jak w phpMyAdmin ?
komentarz 1 października 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Czy korzystasz z Windowsa?
komentarz 1 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
tak
komentarz 1 października 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Ja też miałem ten problem na Windowsie. Proste query nieraz wykonywało się po 30 sekund, nie wiem czym to jest związane ale po zainstalowaniu Linuxa problem zniknął :D
Taki sam request z 30 sekund, trwa teraz 50ms.
Jeszcze bym spróbował wyłączyć tryb developerski(debugowanie) i zobaczyć czy to pomoże. Kolejna sprawa to czy masz zainstalowanego xDebug, jeżeli tak to wywal go, bo on może strasznie spowalniać środowisko
komentarz 1 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Po wyłączaniu  debugera trochę przyśpieszył tak z 35 %.Ale jednak mimo wszystko dalej muli.
komentarz 1 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A powiedz bardziej polecasz centosa czy ubuntu ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 1 października 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
wybrane 2 października 2019 przez michal_php
 
Najlepsza
Prawdopodobnie masz jakąś sporą relacje, a ORM pobiera wszystkie zależności, więc przy dobrych relacjach może ci pobierać te 5500 rekordów co kazdy request i pewnie dlatego zamula. Sprawdź swoją bazę, no i relacje, prawdopodobnie w nich leży wina.
komentarz 1 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
edycja 1 października 2019 przez michal_php
Powiem tak moja baza danych ma 65 tabeli i wraz z tym bardzo dużo relacji wiązań. Ale dla przykładu na serwerze mam centos 7 i dam śmiga bardzo szybko . Nie wiem czy to ma znaczenie ale na serwerze mam SSD na Windows HDD
komentarz 1 października 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Na to składa się wiele czynników, też np twój sprzęt (zakładam że na serwerze masz lepsze podzespoły i żądania są szybciej realizowane), SSD też może troche pomóc, ale jeśli masz 65 tabel i dużo powiązań to jeszcze zastanowiłbym się nad optymalizacją tej bazy, bo nie wygląda to dobrze.
komentarz 2 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Ale jak mogę uprościć relacje ? w sensie te relacja są potrzebne aby program mógł działać.Na kompie symfony pokazuje mi 64 s.odczyt tabeli a serwer 3 s.
komentarz 2 października 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Ale jak mogę uprościć relacje ? 

Nie wiem, nie znam tej bazy ani potrzebnych relacji.

 Na kompie symfony pokazuje mi 64 s.odczyt tabeli a serwer 3 s.

Dzięki za liczby, niemniej jednak nadal  

Na to składa się wiele czynników, też np twój sprzęt (zakładam że na serwerze masz lepsze podzespoły i żądania są szybciej realizowane), SSD też może troche pomóc, ale jeśli masz 65 tabel i dużo powiązań to jeszcze zastanowiłbym się nad optymalizacją tej bazy, bo nie wygląda to dobrze.

komentarz 2 października 2019 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Co zmieniłeś, że zaczęło chodzić w optymalnym czasie?
komentarz 2 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
System operacyjny oraz dysk twardy na SSD slc.W sumie to samo SSD dużo zmieniło.
komentarz 2 października 2019 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Wydaje mi się, że to jest obejście problemu niż rzeczywste jego rozwiązanie. Nie lepiej zmniejszyć ilość tabel, ewentualnie inaczej rozplanować architekturę bazy danych (relacje między tabelami, klucze, itp.)?
komentarz 3 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Można, ale nie jak baza Istebna i ma bardzo dużo pozycji już zrelacjonowane

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2017 w PHP przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...