• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

hasło do systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 30 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kamilvvv Początkujący (430 p.)
Witam

Mój problem jest następujący, w rodzinie ktoś posiada komputer stacjonarny della, nie wiem w jaki sposób ale dziecko ustawiło hasło do tego komputera, no i teraz jest problem dostać się do niego bo oczywiście nikt nie wie jakie hasło, jest jakiś sposób żeby je usunąć?
-1
komentarz 30 września 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
przeniesione 30 września 2019 przez HaKIM
Tak Jest.
1
komentarz 30 września 2019 przez kamilvvv Początkujący (430 p.)
mógłbyś jakoś bardziej rozwinąć swoją wypowiedż, będę wdzięczny
komentarz 30 września 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Tak. - Najpierw napisz jaki system operacyjny  - Windows czy Linux , czy są jakieś bitlockery , truecrypty lub podobne oprogramowanie do szyfrowania dysku ?

 

Powiedz mi jak ja mogę dać Ci pełną odpowiedz , jak zobacz ile danych brakuje - dla każdego przypadku jest inaczej.
komentarz 30 września 2019 przez kamilvvv Początkujący (430 p.)
system to windows 7, nie ma żadnych szyfrowań ani nic w tym stylu, czysty windows bez żadnych zbędnych oprogramowań

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 września 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
wybrane 1 października 2019 przez kamilvvv
 
Najlepsza
1 musisz mieć drugiego działającego kompa

2 ściągasz jakąkolwiek dystrybucje linuxa  np kali linux

3 nagrywasz obraz na pendrive - tworzysz bootowalny pendrive. np  programem ulitaiso

4 wkładasz pendrive do komputera z zablokowanym hasłem - uruchamiasz go i i ustawiasz go żeby bootował z pendrive

5 jak już Ci się system załaduje z pendrive (linux) robisz tak  :

5.a  memu start wpisujesz konsole i uruchamiasz aplikacje - jest to terminal (czarny ekran)

5.b wpisujesz takie coś : fdisk -l

5.c i teraz tu twoja inteligencja - dostaniesz listę dysków partycji na tym komputerze - musisz rozpoznać która to z twoim Windowsem np może być to /dev/sda2 (musi być system plików NTFS)

5.d kolejny krok to polecenie  mount /dev/sdXX /mnt (w miejsce /dev/sdXX - podajesz wynik twojego polecenia, dysk z windowsem)

6 Kiedy sie poprawnie zamontuje dysk  - cd /mnt/windows/System32

7 cp cmd.exe sethc.exe

8 umount /mnt

9 reboot i uruchamiasz normalnie komputer

10 pojawi się okno o hasło

11 naciskasz 5 razy shift szybko

12 wyskoczy CI czarne okienko - wiersz poleceń

13 wpisujesz : net user - ni odczytujesz nazwę użytkownika

14 wpisujesz : net user nazwaUżytkownika Hasło

15 zamykasz wiersz polecenia

16 następnie wpisujesz to hasło , które podałeś w  wierszu polecenia
komentarz 30 września 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
komentarz 30 września 2019 przez kamilvvv Początkujący (430 p.)
dziękuję bardzo, spróbuje tego sposobu
komentarz 30 września 2019 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Downvote łatwo dać ale w drugą stronę to już nie bardzo ...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 316 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Adrianoo4 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 58 wizyt
pytanie zadane 12 marca w Systemy operacyjne, programy przez Osse Dyskutant (7,510 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...