• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcja, która wywołuje naciśnięcie przycisku na klawiaturze

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
497 wizyt
pytanie zadane 27 września 2019 w JavaScript przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Witam.

Mam problem z napisaniem funkcji w jsie, która po upływie np. 3s wywołałaby naciśnięcie przycisku "w" na klawiaturze. Warunek jest bardzo prosty, ale nie mogłem znaleźć informacji jak wywołać przycisk. Może ktoś pomóc ?
komentarz 27 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a w sumie po co Ci taka funkcjonalność...? Rozumiem, że dla zdarzenia naciśnięcia "w" masz jakąś akcję, ale to dlaczego nie możesz po prostu tej akcji wywołać po 3 sekundach tylko tak na około to robić?
komentarz 28 września 2019 przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Ja chcę po prostu, by po np. 3 sekundach został naciśnięty przycisk np. 'w' na klawiaturze i nic więcej.
komentarz 28 września 2019 przez niezalogowany
Czy "naciśnięcie" przycisku ma być "widoczne" tylko na stronie? Czy w całym systemie operacyjnym?
komentarz 28 września 2019 przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Tylko na stronie, chodzi mi o obiekt window / document.
komentarz 28 września 2019 przez fyrr Użytkownik (910 p.)

@Tomek Sochacki, Moją jedyną akcją jaką chcę wykonać jest kliknięcie przycisku. To ma robić funkcja po spełnieniu warunku - 3s 

komentarz 28 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

hmm oki, nigdy w sumie nie robiłem czegoś takiego ale tak na szybko to przychodzi mi do głowy stworzenie własnego eventu:

document.createEvent("KeyboardEvent")

i potem wykorzystać:

document.dispatchEvent

jeszcze tam z tego co kojarzę trzeba podać chyba masę parametrów konfiguracyjnych eventu ale to w sumie znajdziesz w dokumentacji np. MDN.

komentarz 29 września 2019 przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Dzięki za nakierowanie. Teraz sobie poradzę ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 września 2019 przez antyprogramista Bywalec (2,120 p.)
wybrane 29 września 2019 przez fyrr
komentarz 29 września 2019 przez fyrr Użytkownik (910 p.)
Dzięki za link. Teraz już sobie poradzę

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 641 wizyt
pytanie zadane 19 września 2019 w JavaScript przez fyrr Użytkownik (910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,169 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2016 w JavaScript przez Dr. Zawijas Użytkownik (610 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...