• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Która dystrybucja Linux z środowiskiem GNOME

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
1,053 wizyt
pytanie zadane 25 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Witam :),

Poszukuję dystrybucji Linuxa która jako domyślne środowisko GNOME (lub innej która nie będzie w ogóle podobna do Windowsa) i dominował kolor niebieski (mogę se ustawić w opcjach systemu, ale wolę domyślny). Próbowałem Ubuntu (z Unity), Fedora, Arch Linux, Debian - jednak żaden mi nie wypadł, jedyny który zdobył zainteresowanie jest Kali Linux (niestety, nie jest to dystrybucja do używania jako normalny system [w sumie można]) i Antergos (Projekt jednak porzucono) - czekam na propozycję, znam dobrze Linuxa i mogę używać swobodnie terminal ;)...
2
komentarz 25 września 2019 przez celAGH Nowicjusz (120 p.)
Skoro przypadl Ci KL to moze Parrot - to tez pentesterski OS, ale mozna go uzywac normalnie, wiecej narzedzi, itp, itd. Chyba, ze zalezy Ci tak mocno na wygladzie to szukaj. Zawsze mozesz sobie ustawic smoka na tapete :D Chociaz papugi tez maja spoko skrzydla.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Wyłby nawet fajny, gdyby wersja Home nie wspiera Wine (chyba że masz i u ciebie Wine normalnie działa - potrzebne do kilku małych programów), a instalując wersję Security to mniej więcej wyglądało by to samo co z Kali Linux (tylko inny wygląd)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 września 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
wybrane 30 września 2019 przez Nicekovsky
 
Najlepsza

openSUSE? W sumie nie ma co rzucać nazwami na lewo i prawo, bo to trochę bezsensu. Musiałbyś sprecyzować, czego oczekujesz, ewentualnie co Ci nie odpowiadało w poprzednich dystrybucjach. Zakładam, że https://distrowatch.com/ znasz.

komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Oczekuje stabilności (nie zamrażał się zbyt często), deb jako format pakietu instalacyjnego i po prostu pozwolił jak normalny system - słuchanie muzyki, oglądanie filmu, granie w gry (np. z STEAM wykorzystując Proton'a)

 

Tak znam, ale szybciej będzie jak ktoś zaproponuję i bawił się w tej dystrybucji, jest pewny jak działa itd niż samemu ściągał i próbował zobaczyć czy nie będzie sprawiał problemów
komentarz 25 września 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Mam takie doświadczenia zarówno z openSUSE, jak i Debianem (wyłączając gry).
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Sprawdzę sobie openSUSE oraz Parrot OS
komentarz 30 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Obydwa mi się spodobały (openSUSE [trochę zabawy było :D] i Parrot OS) więc postanowiłem zrobić dual boot.

 

Wielkie dzięki @Benek i @celAGH :)
+2 głosów
odpowiedź 25 września 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 25 września 2019 przez miro

DistroWatch ma fajną wyszukiwarkę, proszę:
https://distrowatch.com/search.php?ostype=Linux&category=All&origin=All&basedon=All&notbasedon=None&desktop=GNOME&architecture=All&package=DEB&rolling=All&isosize=All&netinstall=All&language=All&defaultinit=All&status=Active#simple
To czy domyślny wygląd się Tobie spodoba można szybko zobaczyć na screenshotach.

Swoją drogą to masz ciekawe kryteria jeśli chodzi o wybór OS. smiley

komentarz 26 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Każdy człowiek ma własne gusta, czasem nawet dziwne : D
+1 głos
odpowiedź 25 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Pop! OS sprawdzę ale wydaje mi się że najnowsza wersja bazowała na nowej wersji Ubuntu

 

Co do drugiego to niestety nie, gdyż podobny do Windowsa
komentarz 25 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Przecież POP_OS! bazuje na Ubuntu, nawet Steam był nim zainteresowany, ma zawsze najnowsze sterowniki graficzne w porównaniu do Ubuntu. Drugi to klon Antergosa z tym samym instalatorem.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Pisałem że bazuje na nowszej wersji Ubuntu :D

Jak pamiętam to aktualne sterowniki do kart graficznych masz tylko w LTS ;), co do drugiego systemu - może to klon, może nie ale przypomina wyglądem Windowsa (Antergos jako domyślny miał GNOME)
komentarz 29 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Nieprawda, bazuje dokładnie na tej samej 19.04, ma tylko dodane nowsze sterowniki graficzne.
komentarz 30 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Serio?

W takim razie przepraszam że wcześniej napisałem błędnie :)
0 głosów
odpowiedź 25 września 2019 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
Może Zorin OS.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"jako domyślne środowisko GNOME (lub innej która nie będzie w ogóle podobna do Windowsa)" :)
0 głosów
odpowiedź 26 września 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Z rozwiązań technicznych, proponuję zakup kolorowych niebieskich okularów. Wtedy każda dystrybucja będzie miała domyślny kolor niebieski. :-/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 391 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Hadamalush Obywatel (1,880 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 207 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...