• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSD a studia

Object Storage Arubacloud
+1 głos
657 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hannibalek Nowicjusz (170 p.)
Witam. Mam pytanie. Czy dysk SSD 240 GB wystarczy mi na studia  informatyczne bo słyszałem ze bede musial mieć kilka systemów oraz pojemnych programów? A jak można to ile miejsca około by zostało :)

Dzięki z góry :)

5 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 30 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Ekhhm...

Na studia wystarczy Ci zwykły dysk.. jedyny mus to dostęp do neta i zaangażowanie co później przeważnie ni jak się ma z pracą w firmie.. ewentualnie będziesz bardziej rozgarnięty co do rozwiązywania problemów.

Szczerze przeczytaj jeszcze raz to pytanie i sobie sam na nie odpowiedz..
+6 głosów
odpowiedź 30 lipca 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Może nie będzie to w 100% odpowiedź jakiej oczekujesz, bo wydaje mi się, że pytanie nie do końca jest przemyślane. Natomiast szczerze polecam konfiguracje w której dysk SSD jest dyskiem systemowym, na którym instalujemy system operacyjny, oraz ważne programy których szybkość działania jest dla nas ważna. Natomiast wszelkie dane przechowujemy na standardowym dysku HDD. Przy wiekszosci materialow ktore beda Ci potrzebne na studiach, przedkosc odczytu nie bedzie aż taka istotna, wiec smialo bedziesz mogl je przechowywac na HDD.
+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A kto ci powiedział, że musisz mieć kilka systemów operacyjnych?
komentarz 30 lipca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Bo zazwyczaj uczą na dwóch platformach: Linux i Windows. Przynajmniej ja tak mam.
komentarz 30 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Sam osobiście, obecnie mam Win 10 i 2 linux'y na laptopie + 2 linux'y na dysku zewnętrzny...

każdy system do czegoś innego.

- Ubuntu Gnome - sys podstawowy

- Win 10 do gier

- Kali ... Każdy wie do czego jest kali xD
komentarz 30 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Racja, na studiach jest nawet przedmiot systemy operacyjne i to właśnie w linux się działa jeśli się nie mylę.
komentarz 30 lipca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
tak i jest on jako obowiazkowy przedmiot dla wszystkich
+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Pytanie dziwne, żeby nie powiedzieć głupie :D. Jestem na 4 roku infy i ogólnie wszystkie "dane" ze studiów zajęły mi łącznie może 50Gb. Na systemy operacyjne wystarczy Ci zwykły Ubuntu, potem możesz go wywalić/zainstalować inny bo przynajmniej u mnie nie był wymagany Linux na późniejszych przedmiotach. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2019 przez SmoothCrash Obywatel (1,520 p.)
wystarczy ci dysk 10 giga na studiach nie zrobisz nic powaznego a na systemie mozesz miec Virtual Box a tam 100 roznych systemow
komentarz 13 lipca 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Autor już jest pewnie po studiach/kończy je :D (post był utworzony 4 lata temu)
komentarz 13 lipca 2019 przez SmoothCrash Obywatel (1,520 p.)
Jak konczy jak dysku nie wybral ? pewnie sie jeszcze zastanawia

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,124 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2015 w Offtop przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez gretel Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...