• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Magiczne Bloczki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,071 wizyt
pytanie zadane 24 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez signum.pablo Nowicjusz (160 p.)

Dzień dobry

Nie wiem jak dokończyć zadanie w magicznych bloczkach.

Treść: zaprojektuj algorytm który wypisuje kwadraty i pierwiastki liczb całkowitych z przedziału <a,b>

To początek nauki.

Tyle zrobiłem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Dobrze myślisz z tym a=a+1 bo musisz sobie dodawać cały czas 1 aż nie przekroczysz wartości podanej w b.

Jak już wyświetlisz wynik k i p dodaj 1 a w warunku sprawdź czy a jest większe od b. Jeśli tak to stop jeśli nie to wróć do kroku z obliczaniem k i p

:)
komentarz 24 września 2019 przez signum.pablo Nowicjusz (160 p.)

Zrobiłem tak ale chyba coś nie jest dobrze...

 

komentarz 24 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Tą strzałkę z dołu do warunku a<=b przenieść do bloku k:=a*a i będzie dobrze :) Po prostu warunek sprawdzasz na końcu wiec nie możesz go drugi raz sprawdzać u góry ;)

Obecnie rozwiązanie działało prawdopodobnie tak ze po wyświetlaniu kilku wracało do START :)
komentarz 24 września 2019 przez signum.pablo Nowicjusz (160 p.)

Teraz mam tak:

Jeszcze tylko mam pytanie czy pętla przy starcie jest ok?

Dziękuję za pomoc :)

komentarz 25 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Wygląda ok :) Co do pętli na początku nie to w sumie nie wiem czy może wracać na start. Jest to logiczne więc jeśli działa ale masz obawy że nie do końca jest ok to daj aby wracało od razu do "read". Jak dla mnie jest okej :)
komentarz 29 września 2019 przez signum.pablo Nowicjusz (160 p.)

Cześć

Mam taki schemat blokowy i szybkie notatki w zeszycie ale nie wiem jak dopasować tekst zadania. Może macie jakieś propozycje?

Podobne pytania

+7 głosów
3 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w Sprawy forum przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 88 wizyt
pytanie zadane 11 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shaunte Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...