• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SSH - jak zadać zadanie wykonujące się nie zależnie na sterowanym komputerze

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
329 wizyt
pytanie zadane 23 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

Problem: Chciałbym zadać zadanie komputerowi przez SSH (dokładnie to do RPi), ale w taki sposób, że po zamknięciu konsoli i wyłączeniu komputera z którego się łączę, zadanie cały czas byłoby wykonywane.

Dokładnie to chodzi mi o taki przypadek:

Pobieram jakiś duży plik używając wget (wysyłam polecenie przez SSH na Raspberry), chciałbym móc wyłączyć komputer, a pobrany plik byłby gotowy do ściągnięcia przez FTP z RPi po pewnym czasie, nie zależnie od komputera z którego wysyłałem polecenie.

Czy jest to w ogóle możliwe?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 września 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
wybrane 24 września 2019 przez gagyn
 
Najlepsza

Dając ampersand na koniec polecenia odpalisz je w tle. Ale po wylogowaniu proces zostanie zabity. Możesz użyć polecenia nohup które służy do utrzymywania poleceń nawet po wylogowaniu. Czyli podsumowując na ssh wpisujesz coś takiego

nohup wget http://www.example.com &

i możesz zamknąć konsolę i komputer a raspbery dalej będzie pobierał plik. A dane wyjściowe zostaną zapisane do pliku nohup.out

2
komentarz 23 września 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)
Dzięki za odpowiedź. Widzę, że to nawet łatwiejsze.
+2 głosów
odpowiedź 23 września 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Myślę, że najprostsza opcja do takiego czegoś to użycie programu jak screen, pierwszy link z brzegu: https://linuxize.com/post/how-to-use-linux-screen/

2
komentarz 23 września 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)
Dzięki, dokładnie tego potrzebowałem. Nie wiedziałem co dokładnie wpisać w wyszukiwarkę, bo nie umiałem nazwać problemu jakoś zwięźle.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2018 w PHP przez rejzer Użytkownik (680 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...