• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdalny Pulpit - VirtualBox

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,774 wizyt
pytanie zadane 23 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Depish Początkujący (270 p.)
edycja 23 września 2019 przez Depish

Cześć,

Mam problem z przerobieniem odcinka Windows Server #1: Podstawowa konfiguracja (https://www.youtube.com/watch?v=zjBTVsFFZ6c)

Problem dotyczy zdalnego pulpitu.

Postawiłem 2 wirtualne maszyny:

1. Windows Server 2012 r2

2. Windows 7 Professional 

Na obydwu karta sieciowa została ustawiona na sieć wewnętrzną. Na serwerze ustawiłem IP: 10.0.0.1, maskę 255.255.255.0

Na kliencie ustawiłem IP: 10.0.0.2, maskę 255.255.255.0 i jako bramę serwer: 10.0.0.1

Wyłączyłem zaporę na obydwu maszynach wirtualnych, odblokowałem na serwerze zdalny pulpit. 

Maszyny się widzą, pingi lecą. 

Gdy próbuję się zdalnie połączyć z klienta na serwer za pomocą klienta, po wpisaniu adresu IP wyskakuje mi okno do zalogowaniu się i następnie wyskakuje komunikat:

An authentication error has occurred. The function requested is not supported

Remote computer: 10.0.0.1

Nie wiem co zrobiłem źle, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2020 przez beWater Nowicjusz (190 p.)
edycja 28 grudnia 2020 przez beWater

Siema. Pewnie już poradziłeś sobie, ale widzę, że temat nie zamknięty więc dodam swoje rozwiązanie. Problem miałem identyczny jak również maszyny i parametry, które w nich użyłem.

https://www.itechtics.com/solved-authentication-error-function-requested-is-not-supported/

U mnie sprawdziło się 2 rozwiązanie tj. zmiana w ustawieniach Group Policy na kliencie. 

1. Wejdź w [Run] -> wpisz [gpedit.msc], otworzy się okno do edycji katalogów.

2. Przejdź do docelowego folderu w kolejności [Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Credentials Delegation] i wybieramy [Encryption Oracle Remediation] doubleclick.steps

3. Z panelu po prawej stronie wybierz opcje Enabled poziom ochrony na Vulnerable.

steps2

4. Na koniec znowu odpalamy [Run] i zaktualizujemy wprowadzone zmiany po przez wpisanie [gpupdate /force] - spacja przed ukośnikiem.

Tekst i zdjęcia pochodzą z w/w strony na wypadek gdyby kiedyś miała wyparować :)

 

0 głosów
odpowiedź 25 września 2019 przez Depish Początkujący (270 p.)
edycja 25 września 2019 przez Depish
No szkoda, że nikt nie jest w stanie pomóc... Drugi dzień siedzę, myślę, przeinstalowałem systemy na maszynach wirtualnych, od nowa zrobiłem zgodnie  instrukcjami i znowu ten sam problem. :(

W sumie dość istotne: mogę się zdalnie zalogować z serwera na klient, ale już z klienta na serwer nie... :( Nie rozumiem czemu.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"An authentication error has occurred. The function requested is not supported"

 

Dana funkcja nie jest wspierana - Jakie to systemy.
komentarz 25 września 2019 przez Depish Początkujący (270 p.)
Windows Server 2008 r2 i Windows 7 Professional
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Logujesz się jako Administrator i jesteś podłączony do tej samej karty (ustawienia VirtualBox) ?
komentarz 25 września 2019 przez Depish Początkujący (270 p.)
Loguje się jako administrator, a co do karty to nie wiem co masz na myśli do końca...
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

jako przykład 

komentarz 25 września 2019 przez Depish Początkujący (270 p.)
To tak, ta sama karta.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...