• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin E-14 01-19.06

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,734 wizyt
pytanie zadane 23 września 2019 w Egzaminy zawodowe przez wcmdk Nowicjusz (160 p.)

Witam, mam problem ze skryptem2 z arkusza: https://arkusze.pl/zawodowy/e14-2019-czerwiec-egzamin-zawodowy-praktyczny.pdf 
Nie wiem jak się do tego zabrać, wszystko ma znajdować się w pliku index.php 

<form action="" method="post">
            <select name="promocja">
                <option value="Gumka">Gumka do mazania</option>
                <option value="Cienkopis">Cienkopis</option>
                <option value="Pisaki">Pisaki 60 szt</option>
                <option value="Markery">Markery 4szt</option>
            </select>
        <input type="submit" value="WYBIERZ" />
        </form>

Co dodać do action żeby odwołać się do miejsca w tym samym pliku wysłać zapytanie do bazy danych i wykonać odpowiednie obliczenia, próbowałem action="index.php" oraz action="funkcja" lecz nic nie działa. Jeśli ktoś z was ma jakieś pomysły bardzo proszę o wskazówki. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 września 2019 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

Jeżeli odwołujesz się do tej samej strony to action nie musisz pisać, na początku pliku dodaj kod, który sprawdzi czy są wysłane jakieś dane przy użyciu np. isset():

<?php

  if(isset($_POST["jakiespole"])) {
    echo "są dane";
    exit();
  }

?>

Oczywiście to jest tylko przykład

komentarz 23 września 2019 przez wcmdk Nowicjusz (160 p.)
Super, już wiem wszystko, działa ;) dziękuje

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 6,136 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2019 w Egzaminy zawodowe przez Kiolo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 968 wizyt
+3 głosów
4 odpowiedzi 2,056 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...