• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wordpress - menu na tle

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 21 września 2019 w HTML i CSS przez Radek Koniarski Użytkownik (870 p.)
Jak tu ogarnia wordpresa i może mi napisać jak zrobić menu w tle ? teraz wygląda to tak że pojawiają się dwa osobne divy czyli jest menu o okreslonej wysokości i poniżej main z treścią . Z góry thx

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
Więcej szczegółów prosimy
komentarz 21 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

internetowe śmiecie

ja nic takiego nie powiedziałem i nawet nie chciałem czegoś takiego sugerować. To, że strona jest na WP szablonie nie znaczy że jest jakaś gorsza itp... W wielu przypadkach takie strony w zupełności spełniają oczekiwania klientów i nic więcej nei potrzebują. Nikt oczywiście nie zrobi dużej aplikacji eCommerce na WP ale takie apki to zupełnie inna bajka.

Mi chodziło po prostu o to, że nie rozumiem osobiście jak ktoś może chcieć robić coś komercyjnie, nie mając o tym pojęcia. Dla mnie znajomość WP to umiejętność swobodnego poruszania się po jego API i znajomość w stopniu do najmniej dobrym php, js, html i css tak, aby swobodnie móc wprowadzać modyfikacje i dorabiać ewentualne nowe ficzery.

Natomiast sam WP dla prostych stron wcale nie jest taki zły.

komentarz 21 września 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
Ja nie lubię Bootstrapa, niby dobry ale nie zbyt fajny wole MaterializeCSS czy swojego (gównianego) frameworka
komentarz 21 września 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)

Natomiast sam WP dla prostych stron wcale nie jest taki zły.

W tym prawda, sam robiłem stronę na WP, teraz kiedy trochę umiem programowanie, jak zobaczyłem jakość i wykonania, kod to jest bardzo niskiej jakości (choc strona wyglądała i działała dobrze)  

komentarz 21 września 2019 przez Radek Koniarski Użytkownik (870 p.)

@Tomek Sochacki,  sądzisz aby się posługiwać wp musisz umiec php  i js?  ty tak serio ? 

1
komentarz 21 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tak, serio. Wiem, że jest miliard pluginów ale ja wychodzę z założenia, że lepiej znać js i php aby nie odmawiać klientowi jakieś strony tylko dlatego, że nie umiesz czegoś customowego zrobić.

Zresztą nie oszukujmy się, aby poruszać się po API WP i dorabiać proste ficzery to wystarczy naprawdę podstawowa znajomość JS i PHP.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,896 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Systemy CMS przez Fifeq Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 752 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2019 w PHP przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...