• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

arkusze google tworzenie listy wydarzeń

Object Storage Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez polaff Nowicjusz (120 p.)
Witajcie.

Prowadzę małą firmę organizującą różnego rodzaju imprezy. Z racji tego, że to 4 osobowa spółka zatrudniająca kilka naście osób by ułatwić przepływ informacji i kontrolowanie obrotu, godzin pracy ilości i rodzajów organizowanych imprez postanowiłem założyć w arkuszach google tabele do których wpisujemy codziennie dane.

Działalność prowadzona jest 2 niezależnych obiektach, ale obroty dotyczą jednej wspólnej firmy.

Puki co mam to zorganizowane tak, że w ramach jednego arkusza (nazwijmy go plikiem) zapisujemy cały miesiąc.

Arkusz składa się z zakładek - dni miesiąca od 1 do ostatniego, w Zakładkach wpisujemy składowe dziennego obrotu. Dla każdego z obiektów jest osobna kolumna pomocna przy rozliczeniu kasy na koniec dnia składająca się z wierszy: Bilon, Banknoty, Terminal, Przelew, Wydatki gotówka i drobne z dnia poprzedniego.

Dalej jest zakładka z odnośnikami pobierająca obroty ze wszystkich dni i sumująca je w obroty dzienne. Tu wszystko jest super. tak jak tego chcę jestem zadowolony.

Pomocy natomiast potrzebuję w dopracowaniu rejestrowania i organizowania systemu rezerwacji i wyprawionych imprez.

W zakładkach dziennych (puki co bez ładu i składu) wraz ze wspólnikiem wpisujemy ile było wyprawionych imprez w dniu na każdym z obiektów i ile i  jakiego rodzaju przyjęto rezerwacji w danym dniu.

Podczas rezerwacji klient deklaruje czego podczas imprezy oczekuje. Mamy do wyboru takie opcje jak napoje, poczęstunek, opiekun itp.

Zależy mi na tym by pomiędzy dziennymi zakładkami arkusza, a jedną zbiorczą te dane przenosiły się i układały chronologicznie. Do tego chciał bym by w wierszach, które dotyczą konkretnej rezerwacji (w utworzonym arkuszu zbiorczym) zaznaczało się, że np. dnia 2019/10/02 jest rezerwacja na obiekcie "A" z dodatkami: napoje, opiekun. Zaznaczam, co z resztą łatwo przewidzieć, że bywają dni, gdzie rezerwacji przyjętych jest np. 10, czy 7 jak również takie dni gdzie rezerwacji nie ma wcale.

Ma ktoś pomysł jak tego cudu dokonać?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Przemek.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 886 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...