• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

studia specjalizacja cyberbezpieczeństwo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,124 wizyt
pytanie zadane 18 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shadow69 Użytkownik (950 p.)
Witam jestem tego rocznym maturzysta po maturze chciał bym pójść na  studia spec. cyberbezpieczenstwo  i tu pojawia się dylemat ponieważ nie wiem czy iść na studia państwowe czy niepaństwową zdaje sobie sprawe że w informatyce studią są mało znaczącym papierkiem wiec chciał bym podczas studiów pracować żeby móc zdobyć to co najważniejszy czyli doświadczenie lecz zastanawia mnie ciągle czy pójście na studia prywatne nie przyniosą mi jakiś niekorzyści chcaił bym żeby wypowiedziały sie osoby pracujące w tej działce

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie studiowałem na uczelni prywatnej, ale mogę Ci powiedzieć jedną nieoczywistą zaletę studiów państwowych.

Studia państwowe są "darmowe", dlatego wszyscy składają na nie papiery. Wśród tych wszystkich są osoby ponadprzeciętne, od których można się dużo uczyć (one posiadają już dużą wiedzę) oraz fajnie jest z nimi współpracować. Na studia za które się płaci przeważnie idzie słabszy sort studentów, którzy nie dostali się na dobry "darmowy" kierunek. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki ale myślę, że warto się nad tym zastanowić :)
0 głosów
odpowiedź 18 września 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przeniosłem się że studiów państwowych na uczelnię prywatną i jestem bardzo zadowolony. Jest o wiele więcej prowadzących z którymi można się dogadać i są o wiele bardziej zaangażowani w prowadzenie zajęć. Oczywiście nie jest to reguła dla każdej uczelni prywatnej.

Co security... Ciężka działka bo bazuje albo na potężnej ilości wiedzy teoretycznej (crypto, reverse engineering, zabezpieczanie infrastruktury), albo na latach doświadczenia (pentesty).

Polecam studia zaoczne oraz prace jako junior sysops/devops/back-end dev.
0 głosów
odpowiedź 28 września 2023 przez Sylv1a_B Nowicjusz (180 p.)
Rozważam cyberbezpieczeństwo na studiach online na WSKZ. Dlatego, że szukam po pierwsze uczelni z dobrą opinią a po drugie bo chce samej decydować kiedy przerabiam materiał i gdzie, a w tej formie jest to możliwe.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,162 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,631 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TheKatarius Nowicjusz (160 p.)

92,544 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...