• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prawidłowe użycie opaski ESD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
628 wizyt
pytanie zadane 18 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
Cześć,

Chcę się upewnić żę opaska ESD będzie spełniać swoją rolę, a więc tak,

Opaskę przymocowuję do gołej skóry na dłoni lub kostce, a drugą część (podczas składania nowego pc) przymocowuję kropodylkiem do blachy obudowy starego komputera który jest uziemiony przez podłączenie zasilacza do gniazdka z bolcem (zasilacz wyłączony - przełącznik ustawiony na 0).

Wszystko się zgadza, opaska zostanie prawidłowo użyta?
komentarz 18 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3117728.html

Tylko nie za bardzo rozumiem co chcesz robic, ze potrzebujesz opaski.
komentarz 19 września 2019 przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
złożyć komputer a opaska była po 6zł to kupiłem przy okazji

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 września 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 19 września 2019 przez Mateo13
 
Najlepsza
Po pierwsze by było w miarę bezpiecznie dla układów scalonych to potrzebujesz nie tylko opaski ESD. Co z tego że ty masz opaskę jak stół na którym będziesz to montował będzie zbierał ładunki. Potrzebujesz również specjalnej maty na stół.  Oczywiście to nie wszystko po za tym narzędzia których będziesz używał powinny być również zgodne z norma ESD. Na podłodze powinieneś mieć specjalną wykładzinę. Teraz największy zong, co z tego że to wszystko masz jeśli nie jest to w odpowiedni sposób podłączone do uziemienia tak by można było odprowadzić ładunki. Powinno być specjalne uziemienie, ewentualnie jak masz sieć typu TN-S czyli masz osobny przewód uziemiający (tzw bolec), a nie jak w starszych instalacjach bolec jest z mostkowany z przewodem neutralnym. To wszystko nie gwarantuje ci na 100% że nie uszkodzisz żadnego układu jedynie zmniejsza prawdopodobieństwo.

Jeśli montujesz kompa to polecam wywalić wszystkie dywany, tworzywa sztuczne z miejsca montażu. Nie chodzić po dywanach. Przed montażem uziemić się przed dotknięcie się kaloryfera.
komentarz 19 września 2019 przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
Też nie chcę szaleć i robić całe stanowisko jakbym serwis komputerowy budował, kupiłem tylko opaskę, alkohol ipa i rękawiczki esd zeby mi się ręce nie pociły na podzespoły.

Dywanów w pokoju nie mam, do tego spora wylgotność bo około 65% to na plus, składać będe na stole ze sklejki na którą dam karton i folię esd od płyty głównej
komentarz 19 września 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
To jeszcze kaloryfer i powinno być elegancko :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 702 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 14,039 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w JavaScript przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...