• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kod binarny-Pomoc

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w C i C++ przez Kuba Romańczuk Początkujący (320 p.)
Dzien dobry mam pytanie . Mam zadanie domowe w ktorym musze zamienic liczby (10) na (2) dwojkowy czyli binarny

ale zastanawiam sie czy ma to roznice w kodzie jak jest podana liczba np 25,34 to kod bedzie taki sam jak na liczbe 25? a jak nie to czym to sie rozni.

Z góry Dziekuje

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Dla komputera 25,34 to liczba zmiennoprzecinkowa. 25 to liczba całkowita. Poczytaj o sposobie reprezentacji liczb zmiennoprzecinkowych w komputerze. Najkrócej - taka liczba składa się z bitu znaku, bitów wykładnika i bitów mantysy. Ile bitów do czego, to zależy od architektury.
komentarz 17 września 2019 przez Kuba Romańczuk Początkujący (320 p.)
edycja 17 września 2019 przez Kuba Romańczuk
ale mam zadanie takie i mam to zamienic jak normlana liczbe calkowita czyli 25?liczbe po przecinku
komentarz 17 września 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
To zależy. Nie znam dokładnie treści zadania. Jeżeli dopiero uczysz się zamiany liczb z dziesiętnego na binarny to pewnie chodzi o konwersje liczb całkowitych i nie zwracaj uwagi na część ułamkową. Jeżeli zamieniasz liczbę całkowitą to kod będzie się delikatnie różnił od kodu, który zamienia również liczby zmiennoprzecinkowe.
komentarz 17 września 2019 przez Kuba Romańczuk Początkujący (320 p.)
dopiero 1 lecja z tego byla wiec chyba chodzi tylko o liczbe calkowita
komentarz 17 września 2019 przez Kuba Romańczuk Początkujący (320 p.)

@Szfierzak, to po przecinku jak robic 

tak samo jak liczbe calkowita tylko dac przecinek?

komentarz 17 września 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Po przecinku robisz podobnie jak całkowitą, tylko potęgi dwójki są ujemne, np xxx,10101 oznacza, że dodajesz 2^-1 + 2^-3 +2^-5. Myślę, że łatwo znajdziesz jakiś dobry filmik na YT, który pokazuje w zrozumiały sposób jak zamieniać takie liczby. Jednak jeżeli to pierwsza lekcja, to nie rozpędzaj się:) Chyba, że już płynnie ogarniasz konwersję liczb całkowitych między różnymi systemami.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2019 przez butelka.wody Początkujący (380 p.)
liczba 25, 34 to dwie liczby masz zamienic najpierw 25 potem 34 gdyby to byla zmiennoprzecinkowa to by bylo 25.34

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2023 w C i C++ przez Zuzan Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2023 w C i C++ przez bananen Nowicjusz (170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...