• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xamarin vs inne platformy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
875 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Witam wszystkich tworze startup z kolega ja jestem od strony technologicznej I mam zagwostke czy uzyc xamarin czy natywnych platform do zrobienia aplikacji mobilnej. Jedni odradzaja Bo mowia ze stary ale nie wiem co z tego skoro ma duza spolecznosc I jest ciagle rozwijany co prawda ma troche bledow ale na macu I przy uzyciu natywnego xamarina dziala swietnie. Ktos ma jakies wskazowki?
komentarz 17 września 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Stary? Android SDK jest starsze o dwa lata. XD W dodatku jest rozwijaną platformą i obecnie w tej technologii niektórymi metodami można projektować tylko używając Windowsa 10.
komentarz 17 września 2019 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Racja :) No właśnie dlatego nie rozumiem niektórych ludzi gdy mówią takie rzeczy. Jeden mi zaproponował żebym to robił w swift i javie oddzielnie ale raz że dłużej to zajmie a dwa że wole C# to wole to w xamarin zrobić bo pójdzie szybciej.
komentarz 17 września 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Dlaczego nie? Obsługuje wiodące platformy Android i iOS, a że jeżeli brniesz w C#, to tym bardziej będzie Ci wygodniej je po prostu zrobić.
komentarz 17 września 2019 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
NO tak :) już zależy moim zdaniem co kto wybierze nie od technologii a od programisty ten co lubi javascript to napisze to w React native a ten który lubi .NET napisze to w xamarin :)
1
komentarz 17 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

@Sławek,  jak Ci się podoba, to czemu nie?  Tylko że tam jest trochę błędów (nie wiem dokładnie jak teraz sprawy się mają). Poza tym są chyba 3 "nurty" w Xamarinie: 1. natywne Android i natywne iOS 2. Xamarin.Forms 3. Nie pamiętam nazwy. Jest więc sporo do zapoznania się.

Moim zdaniem jeśli chcesz robić appki crossplatformowo to niezłym wyborem jest Dart + Flutter, Kotlin/Native oraz javascriptowe frameworki mobilne (przynajmniej niektóre z nich). Flutter wydaje się przyszłościowy bo powstawać w nim będą aplikacje do nowego systemu Google - Fuchsia OS.

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 września 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Ja polecam inną opcje: Flutter
Dość swierzy temat od google, ale widać że bardzo mocną cisną z rozwojem. Jakiś czas temu naskrobałem mały artykuł: https://technologicznasowa.pl/flutter-przyszlosc-aplikacji-mobilnych/

Szczerze uważam że Flutter może mieć świetlaną przyszłość w świecie mobilek

komentarz 18 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Flutter ma być główną technologią na FuchsiaOS?
komentarz 19 września 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
I tak i nie - głównym językiem na FuchsiaOS ma być Dart (też dziecko od google), Flutter jest frameworkiem opartym na Darcie :) więc możliwe że to będzie naturalne że głównie będzie używać się fluttera
komentarz 21 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
A po co im było utrzymywać ten Dart którego składnia jest przestarzała. Jak mają nowoczesny, kompilowany Golang, wystarczyło tylko dopisać odpowiednie narzędzie do Android Studio, które jest klonem darmowej wersji Intellij. Do której to Google dopisało interfejs pomagający programować na Androidzie w Javie i Kotline przy pomocy programistów JetBrains.
0 głosów
odpowiedź 17 września 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Xamarinowe aplikację są dobre jeżeli to ma byc aplikacja typu do prezentowania danych lub aplikacja biznesowa.

Jeżeli aplikacja wykorzystuje dużo z api natywnego platformy, osobiscie nie skorzystal bym z Xamarina, tylko uzyl natywnego jezyka/srodowiska dla platformy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 28 października 2021 w Android, Swift, Symbian przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 486 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Inne języki przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 1,450 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dartespl Użytkownik (830 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...