• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam pytanko ,odnośnie dodawania tła z folderu na strone internetową

Object Storage Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w HTML i CSS przez n1m1n Nowicjusz (120 p.)
Pobrałem sobie jakieś tam tło by zobaczyć ,jak by to wyglądało na mojej stronie internetowej ,ale niedziała mi ,a dobrze wpisałem ściężke pliku ,z innymi obrazami png/jpg też tak próbowałem ,ale również nie działa ,a jak pobrałem tło z netu to zadziałałało  ,podobnie mam z plikami css ,które też mi nie działają ,hmm jakby to wytłumaczyć ,jak zapisuje plik z danym rozszerzeniem np .css ,.jpg to potem mi to rozszerzenie znika ,i musze znowu je wpisać ,słyszałem ,że w zakładce organizuj w folderze ,da się to zmienić w ustawieniach
komentarz 15 września 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Wstaw kod. Zrób screen ze struktury projektu (żeby było widać gdzie jest plik strony oraz obrazki). Czy w konsoli przeglądarki (otworzysz ją klawiszem F12) są jakieś błędy?

komentarz 15 września 2019 przez n1m1n Nowicjusz (120 p.)
<body  background="tło.png" >

</body>  

obrazki i plik strony są dobrze uporządkowane
1
komentarz 15 września 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Globalny atrybut background, za pomocą którego próbujesz wstawić obrazek jest przestarzały. Lepiej jest ustawić tło w przez CSS

obrazki i plik strony są dobrze uporządkowane

Czasami literówka w ścieżce, nazwie pliku, rozszerzeniu może powodować problem.

podobnie mam z plikami css ,które też mi nie działają

+

jak zapisuje plik z danym rozszerzeniem np .css ,.jpg to potem mi to rozszerzenie znika ,i musze znowu je wpisać

Coś może być na rzeczy ze ścieżkami do plików. Czy stronę masz na serwerze, czy otwierasz z głównego pliku HTML? Sprawdzałeś w innych przeglądarkach?


Nadal nie wiemy, czy w konsoli są jakieś błędy, a powinny się pojawić sądząc po opisanych problemach z ładowaniem choćby CSS.

komentarz 15 września 2019 przez n1m1n Nowicjusz (120 p.)
edycja 15 września 2019 przez ScriptyChris

cały kod (html):
 

<!DOCTYPE HTML>
<html>

<head>
    <meta charset="utf-8" />
    <title>Jam.Projektowanie - Obsługa inwestycji</title>
    <meta name="description" content="Polska firma działająca na terenie województwa mazowieckiego ,zajmująca się realizacją inwestycj i innych projektów" />
    <meta name="keywords" content="inwestycje,obsługa,branża budowlane,usługi,Projektan warszawa,Projektant Pruszków,Projektant Brwinów" />
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1" />
    
</head>

<body  background="tło.png" >

</body>

</html>  



Co do css ,to dopiero od wczoraj zacząłem coś w nim robić ,więc nawet nie wiedziałem ,że da się przez niego ustawić tło

komentarz 15 września 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Kod wstawiamy w specjalne bloczki (podlinkowałem Ci instrukcję w pierwszym komentarzu). Teraz zrobiłem to za Ciebie, ale na przyszłość pamiętaj o tym proszę.

Nadal nie odniosłeś się do reszty pytań i próśb:

  • konsola
  • screen struktury plików
  • w której przeglądarce to uruchamiasz
  • czy strona jest na serwerze (nawet jakimś lokalnym), czy otwierasz po prostu z pliku

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2019 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

jak zapisuje plik z danym rozszerzeniem np .css ,.jpg to potem mi to rozszerzenie znika ,i musze znowu je wpisać

Być może plik się poprawnie zapisuje, ale windows ukrywa rozszerzenie, a ty dopisujesz je drugi raz i zamiast np. "style.css" masz "style.css.css". 

Wyłącz ukrywanie rozszerzeń i zobacz czy pliki nazywają się tak jak powinny

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,370 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w PHP przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2020 w HTML i CSS przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...