• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta graficzna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Grafika i multimedia przez matkuma Nowicjusz (220 p.)
windows 10

co oznacza w menedżerze zadań zakładka procesor graficzny

LOKALIZACJA FIZYCZNA: magistrala pci 0, urządzenie 2 , funkcja 0
komentarz 15 września 2019 przez matkuma Nowicjusz (220 p.)

Ten , i kupiony w tym sklepie. Mam go 3 miesiące

 

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-vivobook-a510ua,id-1315684

komentarz 15 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Sprawa dodawania podzespołów w laptopach jest dosyć skomplikowana. Niektóre modele umożliwiają wygodną zmianę dysku lub pamięci, nawet bez utraty gwarancji, a inne są konstrukcjami zamkniętymi, które trzeba całkowicie rozebrać.

Nigdy nie słyszałem, aby dało się dodać dedykowaną kartę graficzną do laptopa. Istnieje możliwość podpięcia pełnoprawnej karty zewnętrznej poprzez Thunderbolt, który wspiera protokół PCI, ale do środka obudowy to raczej średnio. Takie podzespoły są zapewne instalowane powierzchniowo, więc od razu staje się to niemożliwe. Nie orientuję się również, czy płyty główne laptopów oferują pełnoprawne złącza PCI. Pozostaje także kwestia opakowania tego w obudowie, kompatybilności oraz mocy źródła energii (bateria lub zasilacz).

Radziłbym zadać kolejne pytanie, dotyczące stricte tego upgrade'u. Może ktoś pomoże ci lepiej niż ja.
komentarz 15 września 2019 przez matkuma Nowicjusz (220 p.)

Dziękuję za pomoc.
Ostatnie pytanie.
Czy ten laptop to dobry wybór na około 5 lat ?, Korzystam głównie z internetu.
Po zakupie dowiedziałem się że są laptopy w tej cenie z lepszym procesorem 
Intel Core i5-8250U.
Czy to jest duża różnica w wydajności ?
Podaje link do mojego
https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-vivobook-a510ua,id-1315684

komentarz 15 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Do przeglądania internetu z pewnością wystarczy, do programowania również. Zależy, jak do innych celów.

8 GB pamięci operacyjnej to trochę mało, jak na dzisiejsze realia, więc będzie problem np. z obróbką materiałów wideo. Pograsz na nim jedynie w starsze tytuły lub nowsze ze sporymi kompromisami (najniższe ustawienia graficzne, rozdzielczość niższa od 1920x1080, niski framerate). Również dysk posiada małą pojemność – 256 GB szybko zużyjesz, instalując parę programów po paręnaście giga.

Co do procesora, poszukaj porównania w serwisach specjalizujących się w tym. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "jeden model vs drugi model". Nie ma sensu, abym ciebie w tym wyręczał.

Wg mnie liczy się również waga urządzenia i poręczność. Osobiście wolałbym nosić na studia lekkiego notebooka, który w pełni mi wystarcza do nauki i internetu, niż cięższego laptopa gamingowego, kiedy nie wykorzystam jego pełnej mocy, a będzie mi wadzić swoją masą i gabarytami.
komentarz 15 września 2019 przez matkuma Nowicjusz (220 p.)

Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam wink

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 17 marca w Sprzęt komputerowy przez Paryssss Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...