• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozdzielczość - Win 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
41,253 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2015 w Offtop przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
Witam, mam pytanie jak zmienić rozdzielczość w Windows 10 ?

Wchodzę w ustawienia - Ekran - zaw.ustawienia - i mam rozdzielczość, ale nie mogę jej zmienić, pole w którym mam wybrać ową roz. nie jest dostępnę. Nie wiem co zrobić, mam ustawioną na 1024x768 jest okropna, mój monitor ma 24cali.

9 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, po instalacji windows 10 miałem podobny problem, to znaczy obecnie mam podłączone dwa monitory, co prawda rozdzielczośc mogłem zmienić, natomiast niemożliwa była konfiguracja wielu monitorów, nie mogłem zmienić monitora głównego, aktualizacje rozwiązały problem, zgadzam się więc z  pozostałymi postami.
komentarz 29 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Spokojnie dajcie popracować Windows Update - wszystkie jego aktualizacje powinny rozwiazać 95% problemów z systemem. Jedynie od czasu do czasu powinien poprosić o restart w powiadomieniach.
komentarz 29 lipca 2015 przez saoras Nowicjusz (100 p.)

Szczerze współczuje jeśli zdecydowałeś się znosić win10 system jest mocno niedopracowany i ma dużo błędów. Microsoft (jak zawsze wink) za wcześnie go wypuścił ale okres darmowego uaktualnienia trwa przez rok więc ja poczekam jeszcze aż go ogarną i tobie też to polecam. Ale odpowiadając na pytanie to tak jak pisali inni ogarnij sterowniki jeśli nie ma nic w Windows update to wejdź na stronę producenta karty graficznej i pobierz jeszcze raz jeśli to nie zadziała to napisz a jeszcze trochę zagłębie się w temat.

komentarz 29 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Sam system jest fantastycznie zbudowany. Problem natomiast stanowia aplikacje do niego dedykowane ( Edge chodzi bardzo dobrze, ale co druga aplikacja w sklepie już się nie chce zainstalować ;) ).
+1 głos
odpowiedź 31 grudnia 2015 przez michwoj79 Nowicjusz (200 p.)
A więc tak zrobiłem następujące kroki i posiadam dzięki temu rozdzielczość 1024x768może się przyda innym użytkownikom Windows 10

Support napisał że się nie da ale mi się udało

Niby wsparcia nie ma dla tych notebooków

Przed przystąpieniem do dzieła polecam pobrać sterownik ze strony producenta na system jaki mielismy w moim przypadku Windows7

 

1-na pulpicie klikamy prawy myszki i wybieramy ustawienia ekranu

2-wchodzimy na zaawansowane ustawienia dół strony

3-klikamy właściwości karty

4-obok typu karty klikamy na Właściwości

5-przechodzimy na zakładkę sterownik po czym wybieramy odinstaluj

i uruchamiamy laptopa po jakiś 3-4 minutach ponieważ przy odinstalowaniu ekran robi się czarny i nie widać faktycznego stanu procesu

6-po uruchomieniu się laptopa uruchamiamy instalatora sterownika na pytanie czy zastąpić nowe piki starymi klikamy na tak rozpocznie się proces instalacji

7-Po zakończeniu wyskoczy uruchom ponownie klikamy tak i tym sposobem po uruchomieniu naszego systemu otrzymujemy rozdzielczość 1024x768

Mam nadzieję że ta metoda zadziała nie tylko na tych notebookach i przydatna moja pomoc będzie
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Hmmm, może sterowniki nie dają rady pod tym systemem, sprawdź czy wszystkie sterowniki działają :p
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Sterowniki, sterowniki i jeszcze raz sterowniki. Poczekaj, aż update zassie wszystkie sterowniki i zainstaluje je do Twojej karty ( chwilkę to może potrwać ), ewentualnie ręcznie je zainstaluj. Dopiero potem będziesz mógł zmienić na dogodna rozdzielczość. Podaj jeszcze model swojej karty graficznej ( desktop czy laptop ? )
komentarz 29 lipca 2015 przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
desktop gtx 660 2gb

system :i5 -4570 3,20 Ghz / 8gb ram
komentarz 29 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Wejdź w ustawienia -> aktualizacja i zabezpieczenia (prawy dolny róg) -> Windows Update i zobacz czy w kolejce do pobierania nie ma przypadków sterowników do Twojej karty graficznej.
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2015 przez Michu99 Użytkownik (820 p.)
pulpit i prawym przyciskiem myszy a potem rozdzielczość ekranu i suwak na max u mnie było to samo i sobie tak poradziłem
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
U mnie było to samo panel ustawień urządzenia czy jakoś tak i tam masz wszystkie podłączone urządzenia i pewnie w karcie graficznej jak ja masz Microsoft default czy jakoś tak i wystarczy kliknąć wyszukaj urządzeń czy jakoś tak i wszystko wróci do normy :)
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez michwoj79 Nowicjusz (200 p.)

Witam ja również mam z tym systemem problem posiadam laptopa Samsung N210 zainstalowany sterownik na windows 7 Starter jednak przy win 10 nie mam możliwości zmiany z 1024x600 na 1024x768 taka jest optymalna dla tego laptopa nie wiem co mam zrobic

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Masz zainstalowany W10 bez klucza, czy update z W7 lub W8?
komentarz 31 grudnia 2015 przez michwoj79 Nowicjusz (200 p.)

Aktualizowałem system z win7 na win10 niestety w support samsunga dostałem info ze mój laptop nie znajduje się na liście sprzętu zgodnego z win10 :(

 

Przykro mi lecz ten laptop nie otrzymał wsparcia dla systemu win10

czy jest inny sposób na zmianę rozdzielczości bo niestety na tej nie da sie operować większość funkcji typu zapisz jest zakryta pulpitem i nie ma jak zaakceptować zmian czy wylogowania z gier

0 głosów
odpowiedź 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
jeżeli masz kartą graficzną od firmy NVIDIA, to NVIDIA ma osobny panel gdzie można zmienić rozdzielczość monitora itp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,486 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Arturo Początkujący (480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 590 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...