• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Html5 css3 (javascript jquery php) i python jako backend? + video tutki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 13 września 2019 w HTML i CSS przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Cześć, chce się nauczyć html css, później trochę javascript i jquery z php, jeśli będzie to potrzebne, po to żeby pisac swoje strony bez szablonów wordpress oraz w ogóle bez wp. Zawsze mi czegoś brakuje w gotowcach, a za premium nie będę płacił. Może kiedyś będę robił swoje premium;-)

 

W każdym bądź razie, chce też poznać dobrze pythona (jestem adminem). Czy oprócz django, bootstrap jako front, mogę spokojnie używać pythona pod backend?

 

Druga sprawa, zauważyłem, że czytanie książki i nauka np petli krok po kroku jest mniej interesująca niż ogladanie yt jak ktoś np pisze swoja strone od zera. Czy znacie jakieś dobre tego typu kursy video do ww języków szczególnie też do pythona?
komentarz 13 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jest tego dużo. Kilka na YT po polsku (i cała masa angielskich), chociaż nienajnowsze, aczkolwiek Django 2.x w stosunku do omawianego tam (chyba 1.6) bardzo się nie zmieniło. Polecam też trzy kursy z Udemy Krystiana Czekalskiego (po polsku):

Pierwszy:

https://www.udemy.com/course/django-po-polsku-podstawy/

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie wiem czy nauka jquery jest obecnie dobra, poniewaz chyba powoli sie od tego odchodzi.

Jeśli masz za cel pisanie stron z wykorzystaniem pythona (tak mozna go uzywac na backendzie) to polecam od podstaw nauczyc sie najpierw czystego htmla z css, pozniej JS a potem podstawy Pythona i framework Django.
komentarz 13 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Niestety jeśli korzystasz z Bootstrap to jQuery raczej jest potrzebny. Ale można to obejść wybierając nowoczesny TypeScript i mieć jeden język do frontendu i backendu. Wtedy TS, Node i MongoDB jest chyba bardzo prostym rozwiązaniem na początek.
1
komentarz 13 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ale dokładnie bootstrap juz nie jest taki niezbędny
0 głosów
odpowiedź 13 września 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
To jeszcze pytanie, ktore narzedzie mardown bedzie wygodne dla ww potrzeb na 2 desktopy (sync do gdrive wystarczy).
Pycharm, visual studio code, stackedit, boostnote ?
komentarz 13 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Z tego co pamiętam darmowa wersja Community PyCharm nie obsługuje wszystkiego z Django. Darmowa wersja jest dobra tylko do czystego Pythona.
komentarz 13 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Można ściagnąć EAP (Early Access Programme) na kilka miesięcy :).
komentarz 13 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
Tylko, że EAP nie jest zawsze dostępny, może być tak, że nasz dziś dzień nie ma wersji EAP do pobrania. Więc pozostaje pobrać wersję 30 dniową i czekać, aż pojawi się nowa wersja do pobrania. Po przekroczeniu czasu darmowego co właściwie blokują w tym EAP? Czy to jest na podobnej zasadzie jak w Sublime Text 3, gdzie co 20 minut włącza ci się jakaś informacja, abyś zakupił licencję?
komentarz 14 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jak miałem EAP to nic nie blokowali, to jest wersja "testowa", taka Beta. Gdzie błedy wyszukują użytkownicy.
0 głosów
odpowiedź 13 września 2019 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Skoro chcesz pythona to nie wiem po co Ci php.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w HTML i CSS przez Jakub Domacki Użytkownik (660 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w HTML i CSS przez Crazzier Początkujący (350 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...