• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy to atak? Sms i konta fb

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 11 września 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Dostalem email ze ktos jest zainteresowany moim projektem i jak bede mial czas mam mu dac znac pod numer telefonu to zadzwoni.

Napisalem..

Po 3 minutach dostalem info ze ktos logowal mi sie na konto, probowal bo mam weryfikacje 2 etapowa, chwilę pozniej dostalem sms "wroc na fb za pomoca linku fb.me...." i zignorowalem po czym na drugi numer na orange polaczony z moim kontem na fb dostalem informacje ze aktywowano usluge tarcza w orange..

To zbieg okolicznosci czy odpisaniem na numer sms mozna az ttle problemow narobic, gdzie tresc byla losowa?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Myślę, że coś może być na rzeczy. Może ktoś chce za pomocą tego linka w sms-ie chce zainstalować wirusa na Twoim telefonie. Email na jaki się kontaktował jest taki sam jaki podałeś przy zakładaniu FB?
komentarz 11 września 2019 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Calkowicie inny
komentarz 11 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
To szansa zmalała  :p

Gdyby posiadał email do konta to pozostaje złamać hasło co przy obecnych chmurach obliczeniowych i prostych hasłach jakie dają użytkownicy jest stosunkowo proste, potem weryfikacja sms, stąd pewnie ta wiadomość sms.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Po 3 minutach dostalem info ze ktos logowal mi sie na konto

Zalogował się czy tylko próbował zresetować hasło?

Jeżeli to pierwsze to prawdopodobnie zna Twoje hasło lub uzyskał je z innego żródła.

Jeżeli jednak drugie to po prostu ktoś sprawdził czy Twój numer jest połączony z kontem na Facebook'u.

chwilę pozniej dostalem sms "wroc na fb za pomoca linku fb.me...." 

Nie wiem czy jest możliwość spoof'owania linków w sms'ach, ale jeżeli nie to może to oznaczać, że ktoś po prostu próbował zresetować hasło do Twojego konta.

To zbieg okolicznosci czy odpisaniem na numer sms mozna az ttle problemow narobic, gdzie tresc byla losowa?

Moim zdaniem samo podanie numeru może doprowadzić do wielu konsekwencji i patrzę na to jak na 'podawanie komuś adresu tylko, żeby z nim porozmawiać'. Do kontaktu powinno się podawać email, ponieważ nie ma większego problemu z jego zmianą.

Co do zagrożeń płynących z samego odpisania na wiadomość to chyba tylko ewentualne opłaty, które z tego co wiem nie są jakieś ogromne jeżeli w ogóle. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2022 w PHP przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 299 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...