• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed JavaScript innerHTML

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 11 września 2019 w JavaScript przez DevLukiLL Obywatel (1,050 p.)
zamknięte 11 września 2019 przez DevLukiLL

Cześć,

Mam pytanie dotyczące tego zapisu: 

let pole = document.getElementById("tekst");
let odpowiedz = document.getElementById("odp");
let przycisk = document.getElementsByClassName("sprawdz")[0];


przycisk.addEventListener("click",function(){
    //document.getElementById("odp").innerHTML = "dodatnia";
    odpowiedz.innerHTML = "dodatnia";
});

Przy czym:

//document.getElementById("odp").innerHTML = "dodatnia";

Podmienia zawartość diva poprawnie, ale zapis:

odpowiedz.innerHTML = "dodatnia";

Już nie działa jak należy.

Może ktoś wyjaśnić dlaczego ten drugi zapis nie działa ?. ( odwołanie się do diva poprzez zmienną jest prawidłowo zapisane ).

komentarz zamknięcia: rozwiązane

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 11 września 2019 przez DevLukiLL
 
Najlepsza
A co wyświetla konsola?
komentarz 11 września 2019 przez DevLukiLL Obywatel (1,050 p.)
Żadnego błędu nie wyświetla. Ale już doszedłem do tego, że jak zrobię  " uchwyt " za pomocą zmiennej do diva po za funkcja to właściwość innerHTML nie działa, zaś jak zrobię to w środku funkcji, czyli zdefiniuje taką zmienną już wszystko gra. Tylko nie rozumiem tego za bardzo, bo skoro utworzyłem i zdefiniowałem zmienną globalną to czemu nie mogę jej wartości użyć w środku funkcji.
komentarz 11 września 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

To wygląda tak, jakby element #odp nie istniał w chwili tworzenia zmiennej, ale już w momencie kliku – tak. Ale z tego fragmentu kodu tego się nie da wywnioskować, musiałbyś pokazać całość.

komentarz 11 września 2019 przez DevLukiLL Obywatel (1,050 p.)

A niech to, jestem nieprzytomny. Podpiąłem skrypt powyżej diva o id="odp". Ale dzięki bo bym szukał tego błędu godzinami,a na kierowałeś mnie trochę :D 

Jakby element #odp nie istniał w chwili tworzenia zmiennej

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w JavaScript przez Decay Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 448 wizyt
pytanie zadane 7 października 2020 w JavaScript przez Casia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...