• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System się nie wczytuje na nowej płycie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 10 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam,

Wymieniłem w swoim komputerze używane podzespoły zakupione za OLX na: ASRock P55 Pro, i7 870, 4gb RAM DDR3. Odpaliłem to na swoim dysku z zainstalowanym Windowsem 10. W BIOSie widać było że płyta wykrywa dysk, ram i procesor. Po wybraniu dysku do bootowania i wyjściu z BIOSu komputer nie wczytuje systemu tylko zatrzymuje się na czarnym ekranie z jednym migającym znakiem którym jest podkreślenie lub jakaś inna kreska.

Chciał bym się dowiedzieć czy kupiłem uszkodzoną płytę lub coś czy po to po prostu brak odpowiednich sterowników na dysku i muszę wszytko zainstalować od nowa?

Dodam że przedtem miałem am4 z procesorem R5 2600

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Pokaz nam jakie sprzęty pokazuje BIOS do bootowania. Sprawdź też płytę na innym komputerze.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no ale dales nowa plyte z chipsetem i myslisz ze system to lyknie jak by nigdy nic? Tym bardziej ze zmieniles stajnie cepa.

 

Jak sie znasz to poryj, a jak nie albo Ci sie spiszy i nie miales cennych danyn to czeka Cie reinstalka. Sprawdz czy jak chcesz zainstalowac winde na nowo to czy wczytuje dane z plyty/pena. Jak nie - top jest to przyczyna sprzetu (przeczysc styki/dopchnij, jak nie pomoze porzycz zamienniki i sprawdz sprzet), jak startuje to mozesz sprobowac dac repair starego systemu ew wgrac updatey. Ale nawet jak w niego wejdziesz i zabiezpieczysz dane to i tak przeinstalowal bym system.
komentarz 11 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
System może ruszyć na każdym nowym sprzęcie tylko zależy jak wersja systemu no OEM tylko na danej specyfikacji i BOX na kaZdym sprzęcie
komentarz 11 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
ja mam inne dosw, czasami sama zmiana karty z gf na radzia wykrzacza system tak, ze da sie go odpalic niekiedy w trybie awaryjnym a czasami w ogole. To jeszcze zalezy jak mocno ktos grzebie w ustawieniach i moduje/oc/bios sprzet.

 

Na xp i win 7 robilem to czesto. Z win 10 nie wiem bo od tego czasu siedzie na linuxie. Wiadomo fuczersy robia swoje i dodaje sie i usprawnia opcje i dzialanie systemow ale moj opis daje krok po kroku rozwiazanie problemu.
komentarz 11 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Wykrzacza bo sterowniki szwankowały. Karta nowa karta ma inną architekture czy ustawienia

Możliwe że autor pytania ma wersję OEM i dlatego nie chce odpalić bo nie pasuje specyfikacja.
komentarz 11 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no oczywiscie, ze wykrzacza bo cos sie gryzie - w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wysrczy odinstalowac stare sterowniki - sa nawet specjalne programy, ktore robia to dokladniej jezeli zmeinaisz karte nvidai->amd lub odwrotnie, zainstalowac nowa karte i wgrac nowe stery. Ale... czasami to nei zdaje egzaminu (i to nawet pzy kartach tego samego producenta). Wiec jezeli spzret jest sprawny to najszybciej zrobic reinstall (jezeli nie ma na kompie waznych niezabezpieczonych danych).

 

Mozliwe, ze ma OEM, wtedy wiadomo co jest grane, ale tutaj tez zdecydowana wiekszosc z moich doswiadczen to ULTIMATE :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez 25GuDbEs Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 2,591 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...