• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zacząć pisanie projektu?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
462 wizyt
pytanie zadane 9 września 2019 w HTML i CSS przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Hej!

Mam ciekawy pomysł na aplikacje internetową tylko nie wiem od czego zacząć, próbowałem wstępnie napisać apkę ale skończyło się to niepowodzeniem, mianowicie w pewnym momencie zorientowałem się że coraz trudniej wprowadzać zmiany ciągle dla tego samego elementu, myślałem żeby najpierw rozpisać szczegółowo na kartce i wtedy robić. Od czego wy zaczynacie tworzenie apki?
1
komentarz 9 września 2019 przez GironX Początkujący (360 p.)
Zacznij pisać , plan nie musi być doskonały. Wystarczy zarys. Lepsza działająca słaba aplikacja, która można zmienić niż nic. Perfekcjonizm jest pierwszą rzeczą , którą trzeba wyeliminować pisząc programy.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 września 2019 przez Kamil Gadawski Użytkownik (570 p.)
Również podłączę się do pytania. Mam pomysł na apkę w Node.js jednak jak prawidłowo zacząć planowanie powstania takiego tworu?
komentarz 10 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
plan to podstawa. Im wieksze masz doswiadczenie tym lepszy plan zamontujes zna starcie i tym mniej zmian bedziesz pozniej wprowadzal poprawek.

Oczywiscie czasami i tak zadrzy sie,z ez bedziesz musial caly prtojekt przerobic, ale jak dobrze zaplanujesz to zrobisz to raz, dwa  a nie piec.

Osobiscie uwazam, ze dobrze zaplanowanie projektu jest podstawa sukcesu a juz zwlaszcza przy zaawansowanych aplikacjach. Czas poswiecony na odpowiednie przygotowanie procentuje, bo nie tracisz dwa razy wiecej czasu na zmiany i kombinowanie.

 

To jest wlasnie to co wyroznia dosw programiste od poczatkujacego - doswiadczony zaimplementuje inne schematy pozwalajace na poprawe dzialania stabilnosci/szybkosci i zaoszczedzi na tym czas.
komentarz 10 września 2019 przez Kamil Gadawski Użytkownik (570 p.)
Wszystko racja w tym co napisałeś.

 

Jeśli chcę stworzyć projekt oparty na MongoDB i back-end w Node.js a front w czystym HTML, JS oraz SCSS to od czego zacząć planowanie?

Przypuśćmy, chcę uniknąć sytuacji, że gdy skończę back-end to okaże się że na froncie będzie wiele rzeczy nie tak, np. x routingiem lub przesyłaniem danych do bazy.
komentarz 10 września 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
wszystko zalezy coc hesz stwozyc, jak silne nakierunkowanie na baze, no to kombinujesz aby wszystkie dane byly zebrane w czytelny i dostepny sposob, aby latwo je bylo wyciagac i obrabiac.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez wsxx Nowicjusz (160 p.)

Spróbuj skorzystać z opcji wystawiania tasków https://trello.com

Najpierw przemysł co Twoja aplikacja ma robić, następnie wystaw sam sobie taski do zrobienia i zacznij powoli robić
W trakcie robienia danego taska, przenieś go do odpowiedniej kategorri itd. Polecam sposób :)

Sam z tego korzystam: https://trello.com/b/xIs6PpGv/makeup-shop

0 głosów
odpowiedź 11 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Według mnie, najprościej jest gdy ma się zaprojektowany interfejs użytkownika. Przynajmniej jakiś zarys, który będzie opisywał funkcję jakie będą dostępne w programie. Następnie na podstawie widoków można pisać kod. U mnie takie podejście sprawdza się całkiem dobrze.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 540 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w HTML i CSS przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w HTML i CSS przez AJMG Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2016 w HTML i CSS przez Paweu Buhacz Nowicjusz (150 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...