• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - Problem konfiguracja sieci

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,257 wizyt
pytanie zadane 8 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kuba1245677 Obywatel (1,080 p.)
Witam ostanio wypaliłem na płycie obraz Kali linux large 64bit chciałem sobie dziś go zainstalować jako swój główny i jedyny system na komputerze. Komputer odczytał płytę wybrałem język itd. Wybrałem łączenie z siecią przez kabel sieciowy i podczas konfiguracji coś się chyba zacina, ponieważ pojawia się tylko napis "Konfiguruj sieć". Nic nie mogę zrobić. Chciałbym się zapytać czy ktoś spotkał się z tym problem lub wie czym to może być spowodowane i jak mogę to naprawić

PS Próbowałem też łączenia z siecią przez WiFi ale po wpisaniu hasła wyskakuje ten sam błąd
2
komentarz 8 września 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
IMHO Kali Linux nie nadaje się do użytku codziennego na desktopie – to dystrybucja mocno dedykowana między innymi testom zabezpieczeń.

No chyba, że zajmujesz się tym na co dzień.
2
komentarz 8 września 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Standardowa uwaga:

chciałem sobie dziś go zainstalować jako swój główny i jedyny system na komputerze

https://docs.kali.org/introduction/should-i-use-kali-linux

it is NOT a recommended distribution if you're (..) are looking for a general-purpose Linux desktop distribution

if you want a distro that you can use as a general purpose desktop installation, Kali Linux is probably not what you are looking for.

 

1 odpowiedź

–3 głosów
odpowiedź 8 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Kali Linux nie jest systemem do normalnej pracy gdyż nie zawiera sterowników odpowiednich do sprzętu, a tylko by obsłuży sprzęt oraz sprawdzić zabezpieczenia.

Patrząc też na twój problem, widzę że to twoja pierwsza styczność z Linuxem i gratuluję głupoty ;)
2
komentarz 8 września 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

gratuluję głupoty ;)

Bez takich proszę.

komentarz 8 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Przepraszam, ale niech pan zauważy ile było takich tematów (nie tylko o Kali Linux, ale także o jego konfiguracje), ludzie nie patrzą na jego działanie czy umiejętność z terminalem a tylko na jego wygląd :/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 769 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 238 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez saikeN_N Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...