• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca, junior, ocena git'a

Object Storage Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w Java przez wsxx Nowicjusz (160 p.)
otagowane ponownie 7 września 2019 przez wsxx

Hej,

czy na podstawie takiego githuba i ogólnie jakości kodu, moge już startować na juniora?
Jestem po inf, lecz brak komercyjnego doswiadczenia - to będzie pierwsza praca.
git: https://github.com/wsxx22

Dzięki :)

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 7 września 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 7 września 2019 przez miro
Dobra rada- dodaj opisy do tych projektów. Co robią, jakie technologie są użyte, jak uruchomić, może jakiś screen jak jest co pokazać. Masz dużo projektów, ale niektóre to tylko kilka klas. Jak w cv nie wymieniasz, które projekty są ciekawe to osoba rekrutująca może natrafić na te mniej ambitne i na tym przestać.

Możesz startować na juniora, nikt Tobie tego nie zabroni. Możliwe że Twój przyszły pracodawca bardziej będzie zwracać uwagę na to czy jesteś kumaty i czy masz jakieś podstawy wiedzy programistycznej. Na rozmowie rekrutacyjnej możesz się zapytać o ocenę projektów na githubie  - wtedy dostaniesz najlepszą ocenę.
komentarz 7 września 2019 przez wsxx Nowicjusz (160 p.)
Projekty przeważnie nie mają frontu, tylko w tym ostatnim jest Vaadin, aby mozna bylo przeklikac. Bardziej skupialem się na backendzie. Zapytałem tutaj, bo chciałem poznać czy na podstawie tego kodu nie będzie większego wstydu :p Nie mam komercyjnego doswiadczenia, w zamian tego chciałem porobić mniejsze projekty aby pochwalić się gitem w razie czego.
komentarz 8 września 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Rozumiem Ciebie, ponieważ też kiedyś miałem takie wątpliwości. Jakbyś zobaczył kod pisany czasami w dużych organizacjach (najlepiej naukowych), to byś pozbył się wstydu. smiley
Wydaje mi się że nauka pisania dobrego kodu to proces długotrwały. Jak będziesz się trzymać zasad opisanych np. w Clean Code to powinno być ok. Pamiętaj, że potencjalny pracodawca wie, że nie masz komercyjnego doświadczenia i ten początkowy czas będzie wliczony na Twoje doszkolenie. 

+1 głos
odpowiedź 8 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Wysyłaj CVki chodź na rozmowy i zobaczysz. Jakoś trzeba znaleźć pierwszą prace :) Ja w swojej pierwszej pracy zostałem zatrudniony tylko i wyłącznie na podstawie posiadanego piapierka z Technikum :) Nie miałem rozmowy technicznej! :D Mimo że miałem jakieś swoje projekty na pendrive (nie umiałem jeszcze GITa) to i tak nikt na te projekty nie zwrócił uwagi.

Dobrze że masz githuba! Szukaj pracy a znajdziesz :)
komentarz 8 września 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Chyba teraz jest inna sytuacja na rynku. Projekty na githubie to już standard nawet jak nie masz komercyjnego doświadczenia.
komentarz 8 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie rób ze mnie starego wyjadacza! To było raptem 4 lata temu. W dalszym ciągu na rynku jest dużo firm które raczkują w technologiach kontroli wersji. Wiadomo ze zawsze chcemy dostać się do najlepszej/najciekawszej firmy. Jednak warto zaczynać od czegoś mniejszego! Ważne aby zaczynać na stanowisku na którym chcemy w przyszłości pracować!
komentarz 8 września 2019 przez wsxx Nowicjusz (160 p.)

@miro, Wydaje mi się że też zalezy jakie to projekty, duża część jest takich ze zrobiona w czasie bootcampu lub przeklejona krok po kroku z jakiegos tutoriala, a tylko zmienione nazwy

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 855 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez derbool Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,652 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,038 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...