• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktory laptop wybrac?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 6 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez jfs66 Nowicjusz (120 p.)

Hej.

Wkrotce rozpoczynam studia informatyczne, chce kierowac sie ku bezpieczenstwu.

W zwiazku z tym postanowilem, ze kupie laptopa, aktualny nie pozwala mi bowiem na rozwijanie umiejetnosci w pelnym zakresie. Nie jestem w stanie odpalic nic istotnego w VM/VB.

Studia zaoczne, pracuje, nie wiem jak to bedzie dalej, ale wstepnie mam jakies tam oszczednosci, dlatego postanowilem, ze moge bezbolesnie przeznaczyc do okolo 5000. Do tego bede chcial dokupic kilka rzeczy typu nowa mysz, sluchawki, ale powiedzmy, ze tego nie bierzemy pod uwage. Chce, by laptop sluzyl mi mniej wiecej przez najblizsze 3-4 lata, czyli okres studiow. Nie bede go bral na uczelnie, dom bedzie opuszczal zaledwie sporadycznie, nie chce komputera stacjonarnego, bo lubie czasem pokodowac na balkonie.

W zwiazku z powyzszym, im wiecej ramu, tym lepiej. Im lepszy procesor, tym lepiej. Grafika nie ma raczej znaczenia, ale w modelach w tym przedziale cenowym chyba i tak zle nie trafie. Koniecznie dysk SSD na Linuxa i najwazniejszy software. Wole kupic wiecej ramu niz windowsa, kompletnie nie biore pod uwage lapka z windowsem.

Najwazniejsza sprawa - co bede na nim robil? Bede na nim na biezaco zglebial zagadnienia ze studiow, aktualizowal je, na tyle, na ile pozwoli mi czas. Do tego koduje w Pythonie i wreszcie zaczne interesowac sie narzedziami pentesterskimi(w praktyce) i roznymi vulnerable vmkami/appkami (czyli tutaj wlasciwie najbardziej obciazajace rzeczy). Gry raczej mnie nie interesuja, musze sprawdzic jak bedzie z czasem, ale w razie czego bede gry raczej dostosowywal do mozliwosci niz odwrotnie.

Przegladam x-kom i w tej chwili widze m.in. to:
Lenovo Legion y540 i7-9750h/32gb
MSI GL63 i7-8750h/32gb

Szczerze powiedziawszy rozum podpowiada mi Lenovo, co myslicie?
 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 września 2019 przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)
Też wybrałabym lenovo. Super parametry, na wysokim poziomie. Drugi jest bardziej przeznaczony do gier, a skoro nie zamierzasz grać, to pierwszy jest dla Ciebie lepszy.

A tak z ciekawości; dlaczego koniecznie chcesz mieć Linuxa?
komentarz 6 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

chce kierowac sie ku bezpieczenstwu.

Kali linux? Pena testy?

 

komentarz 6 września 2019 przez jfs66 Nowicjusz (120 p.)
Dlatego, ze ograniczam w pewnym stopniu budzet. Cena Windowsa =  Cena 16GB RAM, tak mniej wiecej. W domu i tak mam na wiekszosci laptopow Ubuntu, bo jest szybszy niz Windows w przypadku starszych modeli. Jesli chodzi o porownanie Ubuntu - Windows to mi sie nawet nie chce podejmowac dyskusji, rzeczy, do ktorych uzywam laptopa po prostu sa wykonywane szybciej.

Moja mama ma starego laptopa, dwukrotnie zalany. Lenovo albo Dell, nie pamietam. W kazdym razie nie korzystala z niego, bo system wlaczal sie dlugo, internet jeszcze dluzej. Zainstalowalem jej Ubuntu, laptop chodzi tak jak w okresach nowosci.

Jesli chcesz poszerzyc temat to polecam sprawdzic na YouTube, wady i zalety Wina/Linuxa oraz ich porownanie, ale najlepiej kilka filmikow roznych autorow.
komentarz 6 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

chce kierowac sie ku bezpieczenstwu.

Kali linux? Pena testy?

To nie jest równoważne...

komentarz 6 września 2019 przez jfs66 Nowicjusz (120 p.)
Istotnie. Podobnie jak Wasza dyskusja w odniesieniu do tytulu tematu. W profilu macie opcje wyslania wiadomosci prywatnej.
1
komentarz 6 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Osobiście polecam Della, sam na nim pracuje, myślę, że to dobry wybór. XPS miał wersję dla developerów z ubuntu, mógłbyś się za nim rozejrzeć. Kolega z biurka obok używa huawei matebook pro. Na pewno nie ma co porównywać, bo to kompletnie inna półka. Ale daje radę przy embedded.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
+1 głos
10 odpowiedzi 1,959 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 341 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...