• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Która szkoła kodzenia jest Waszym zdaniem najlepsza?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,079 wizyt
pytanie zadane 5 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)
Słyszałem o KodersLab, Kodilla, CodeAcademy, Akadamia Kodu ale pewnie są też inne. Jakie są Wasze opinie na temat szkół programowania? Chcę zapisać się na kurs dzienny (pon - pt) dotyczący front-endu, ale chciałbym się dowiedzieć, która szkoła jest najlepsza i czym się różnią.

Dzięki z góry za wszelkie opinie!

5 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 5 września 2019 przez zort Bywalec (2,080 p.)
Zrób jakiś projekt od a do z, dopieść go najlepiej jak umiesz.
Masz Internet, youtube, nic więcej nie potrzeba.

Jeśli nie - żadna szkoła niczego cię nie nauczy i stracisz tylko czas i pieniądze. :)
komentarz 26 kwietnia 2020 przez jakub.parlej Obywatel (1,390 p.)
A potem ktoś jest zawiedziony, że nie nauczył się programować na studiach, kursie, bootcampie etc. Trzeba sobie uświadomić, że z programowaniem jest jak z jazdą samochodem. To że obejrzę wszystkie odcinki formuły 1 nie znaczy, że jak wsiądę do mojej Hondy Civic 1.4 to będę śmigał jak Kubica ;)

Praktyka, praktyka i jeszcze raz projekty...
komentarz 19 sierpnia 2020 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
edycja 19 sierpnia 2020 przez marcin99b

Trzeba sobie uświadomić, że z programowaniem jest jak z jazdą samochodem

Jak sam nie będziesz chciał to sie nie nauczysz
Ale jak ktoś doświadczony będzie jeździł z tobą, to unikniesz wielu błędów i szans na wypadek

W nauce programowania ten "wypadek" to może być stracony czas (ale nie tylko - np jak ktoś zabierze sie za zlecenia)
Jak myśle o swojej nauce, to myśle że gdybym miał osobe która powiedziałaby mi czego konkretnie sie uczyć i czego unikać, to pierwsze 2 lata miałbym opanowane po połowie roku

Mimo że i tak szybko sie uczyłem względem reszty ludzi których znam - którzy po 4-5 latach potrafili mieć dużo gorszy poziom, niż ja po tamtych 2 latach 

kluczem jest tutaj zaangażowanie i walka o poszerzanie wiedzy, a nie tylko utrzymywanie obecnej - ale lepiej będzie, jeśli poszerzając wiedze nie będziesz sie uczyć złych praktyk, bo nieświadomie wybrałeś złe materiały

+1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Najlepsza jest szkoła życia laugh​​​​​​

Nie ma sensu wydawać 5-20 kafli na jakiś kurs. Żeby dojść do pewnej biegłości i tak i tak będziesz musiał przesiedzieć te X tysięcy godzin przed monitorem. Wymienione przez Ciebie bootcampy mogę Cię szybciej naprowadzić na kurs, który powinieneś obrać podczas nauki.

Na Twoim miejscu uczyłbym się samodzielnie: masz mnóstwo materiałów, kursów na yt oraz pełno ludzi na różnych forach i fb którzy zrobią Ci review i naprowadzą na najlepsze praktyki.

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez helena.jedrz. Początkujący (280 p.)
Ja osobiście polecam UCanCode. Byłam u nich na kursie Pythona i jestem bardzo zadowolona :) Pewnie pozostałe kursy też mają na wysokim poziomie. W razie jakiś pytań - chętnie opowiem szczegółowo o tym, jak było na kursie.
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie korzystałem z usług żadnej, ale polecę zamiast tych szkół naukę opartą na 3 filarach:

- kursy w Internecie

- książki (w tym dokumentacje języka); moja rada - papierowe, bo raz mózg lepiej pracuje z papierowymi; dwa - zmuszają do przepisywania kodu, a nie kopiowania.

- strony z zadaniami typu LeetCode, HackerRank.

3 argumenty:

Na te kursy przyjmowane są często osoby wszystkie. Poziom będzie dostosowywany do osób najsłabszych jak w szkole. Do takich szkół, a już zwłaszcza na strony internetowe idzie masa ludzi po "ciężkiej młodości", którzy rzucali szkoły i skończyli licea dla dorosłych w wieku 22 lat, albo po prostu wykonujących zawody typu kelner - same te szkoły robią reklamy z takimi osobami, bo to jest ich grupa docelowa.

No i wyjdzie to dużo drożej.

Trzeci argument jest taki, że ludzki mózg woli naukę "często a krótko" niż "rzadko a długo"; ogólnie w czasie snu mózg "zapisuje" to, co uzna za ważne z dnia. Jeśli coś widzisz kilka tygodni/miesięcy, to mówisz mózgowi, że to jest ważne.

Rozpatrzmy dwa przypadki:

- nie kontynuujesz od razu po kursie nauki tego co będzie na kursie samodzielnie, bo np. zaczynasz kurs prawa jazdy, uczysz się do czegoś innego itd. Ogólnie robisz przerwę. Wtedy mózg szybciej wymaże tę wiedzę, niż gdybyś się uczył sam, mniej godzin dziennie ale wiecej dni.

- kontynuujesz naukę po zakończeniu kursu prawie codziennie, nie robisz przerwy w nauce. No to skoro możesz po kursie sam się uczyć bardziej zaawansowanych rzeczy, to dlaczego nie mógłbyś sam się nauczyć także tych bardziej podstawowych z kursu?

Oba przypadki przemawiają za samodzielną nauką.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

 Poziom będzie dostosowywany do osób najsłabszych jak w szkole.

Press X to doubt 

–1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez niezalogowany
IT Academy ? Jakieś Opinie ? Informacje.... za i przeciw?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 788 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,987 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Java przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
–1 głos
5 odpowiedzi 3,300 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w PHP przez mikwas Początkujący (290 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...