• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio Code problem z dodatkami

0 głosów
1,758 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Cześć chłopaki, zmieniłem komputer i od samego początku nie mogę dojść do ładu z zainstalowaniem dodatków do programu Visual Studio Code. Dodatki są zainstalowane, ale w pliku Json, nie ma nic, a mianowicie mam tylko coś takiego...

{
}

Nie wiem jak to naprawić, chyba spróbuję przenieść cześć instalki z drugiego komputera na ten nowy i może w ten sposób to uda się naprawić, chyba że macie inny pomysł.
komentarz 4 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,040 p.)
Sam możesz to ustawić, na tym to polega.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (86,440 p.)

W opcjach nie zapisują się zainstalowane dodatki. Zainstalowany dodatek to tylko folder w

C:\Users\%TWÓJ_USER_NAME%\.vscode\extensions

Jeśli masz dostęp do danych z starego komputera to musisz przekopiować plik ustwień z

C:\Users\%TWÓJ_USER_NAME%\AppData\Roaming\Code\User\settings.json

Jeśli masz inny system operacyjny możesz się posiłkować dokumentacją ;) 

https://code.visualstudio.com/docs/getstarted/settings#_settings-file-locations

PS. Istnieją rozszerzenia synchronizujące dodatki i ustawienia.

komentarz 5 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Ten sam system, taka sama ilość bitów inny komputer.
komentarz 6 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

Możesz mi przekopiować ten plik? u mnie wyświetla się jakiś błąd a wygląda on tak
 

{
    "editor.fontSize": 20,
    "files.autoSave": "afterDelay",
    "editor.suggestSelection": "first",
    "vsintellicode.modify.editor.suggestSelection": "automaticallyOverrodeDefaultValue",
    "workbench.activityBar.visible": true,
    "workbench.sideBar.location": "left",
    "editor.renderWhitespace": "all",
    "editor.renderControlCharacters": true
}

 

komentarz 6 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
W ogóle w tym Code da się ustawić, żeby jakimś skrótem wpisywać console.log("")? Tak jak w intellij jest sout?
komentarz 6 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Wiem że jest jakiś dodatek do nagrywania makr, ale po zmianie kompa straciłem wszystko a miałem fajne dodatki np jest taki dodatek z dyskiem gdy jakiś plik jest niezapisany. Który nie wiem jak się nazywa.
komentarz 6 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (86,440 p.)

@Grzegorz Mikina jeśli wyśle Ci mój plik będziesz miał moje ustawienia :) Musisz wgrać swój plik!

@vodnik są snipety które działają bardzo dobrze. z console.logiem jest nawet przykład jak tworzyć snipety :) 

komentarz 7 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

@rafal612b

Rafał nie mogę wgrać swoich bo jak instaluję np. dodatek do porządkowania tekstu Beautify to on nie działa np. i nie mogę zlokalizować problemu. Chyba muszę odinstalować wszystkie dodatki i zainstalować jeszcze raz.

komentarz 7 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)

@rafal612b,
 Dzięki, ale wróciłem do Brackets.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,724 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,334 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w C i C++ przez PatrykW Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...