• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio Code problem z dodatkami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
955 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Cześć chłopaki, zmieniłem komputer i od samego początku nie mogę dojść do ładu z zainstalowaniem dodatków do programu Visual Studio Code. Dodatki są zainstalowane, ale w pliku Json, nie ma nic, a mianowicie mam tylko coś takiego...

{
}

Nie wiem jak to naprawić, chyba spróbuję przenieść cześć instalki z drugiego komputera na ten nowy i może w ten sposób to uda się naprawić, chyba że macie inny pomysł.
komentarz 4 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Sam możesz to ustawić, na tym to polega.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

W opcjach nie zapisują się zainstalowane dodatki. Zainstalowany dodatek to tylko folder w

C:\Users\%TWÓJ_USER_NAME%\.vscode\extensions

Jeśli masz dostęp do danych z starego komputera to musisz przekopiować plik ustwień z

C:\Users\%TWÓJ_USER_NAME%\AppData\Roaming\Code\User\settings.json

Jeśli masz inny system operacyjny możesz się posiłkować dokumentacją ;) 

https://code.visualstudio.com/docs/getstarted/settings#_settings-file-locations

PS. Istnieją rozszerzenia synchronizujące dodatki i ustawienia.

komentarz 5 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Ten sam system, taka sama ilość bitów inny komputer.
komentarz 6 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

Możesz mi przekopiować ten plik? u mnie wyświetla się jakiś błąd a wygląda on tak
 

{
    "editor.fontSize": 20,
    "files.autoSave": "afterDelay",
    "editor.suggestSelection": "first",
    "vsintellicode.modify.editor.suggestSelection": "automaticallyOverrodeDefaultValue",
    "workbench.activityBar.visible": true,
    "workbench.sideBar.location": "left",
    "editor.renderWhitespace": "all",
    "editor.renderControlCharacters": true
}

 

komentarz 6 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)
W ogóle w tym Code da się ustawić, żeby jakimś skrótem wpisywać console.log("")? Tak jak w intellij jest sout?
komentarz 6 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Wiem że jest jakiś dodatek do nagrywania makr, ale po zmianie kompa straciłem wszystko a miałem fajne dodatki np jest taki dodatek z dyskiem gdy jakiś plik jest niezapisany. Który nie wiem jak się nazywa.
komentarz 6 września 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@Grzegorz Mikina jeśli wyśle Ci mój plik będziesz miał moje ustawienia :) Musisz wgrać swój plik!

@vodnik są snipety które działają bardzo dobrze. z console.logiem jest nawet przykład jak tworzyć snipety :) 

komentarz 7 września 2019 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

@rafal612b

Rafał nie mogę wgrać swoich bo jak instaluję np. dodatek do porządkowania tekstu Beautify to on nie działa np. i nie mogę zlokalizować problemu. Chyba muszę odinstalować wszystkie dodatki i zainstalować jeszcze raz.

komentarz 7 września 2019 przez vodnik Obywatel (1,270 p.)

@rafal612b,
 Dzięki, ale wróciłem do Brackets.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,379 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,888 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w C i C++ przez PatrykW Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...