• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Migracja ze zwykłego serwera na VPS. (nazwa.pl)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
708 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez DanexZ Obywatel (1,270 p.)
Hej nigdy nie używałem żadnego vps'a a ponieważ dowiedziałem się, że tylko na takim serwerze mogę używać nodejs toteż wczoraj dokonałem zakupu no i... (nie wiem co i jak).

Jak na razie udało mi się jedynie przekierować moją główną domenę tj moneyu.pl na na ten serwer ale tak:

1 Nie wiem gdzie mam wrzucać projekty i jak ustawić na nie przekierowania moich subdomen np angielski-3000.moneyu.pl

2 Po wejściu na moneyu.pl wyświetla się komunikat o niebezpiecznej stronie ...

Na wcześniejszym serwerze miałem certyfikat SSL zainstalowany. Czy ja sobie go mogę po prostu przerzucić na ten nowy vps i będzie cacy? Ale jak to zrobić.

Niech mnie ktoś pokieruje bo nie mogę znaleźć odpowiednich poradników.

System na vpsie to Debian9 jak coś

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Niekoniecznie tylko na VPSie, bo są usługodawcy, którzy na hostingach współdzielonych pozwalają na uruchomienie Node, czasem np. za dodatkową opłatą. Na pewno na VPSie uruchomienie wszystkiego jest łatwiejsze, bo masz sam kontrolę nad całym systemem i instalujesz/konfigurujesz wszystko jak chcesz. Ale łatwiejsze jeśli chociaż mniej więcej wiesz jak to zrobić.

Znasz chociaż podstawy Linuxa? Bez tego nawet nie masz co podchodzić, bo wiele nie zrobisz. Musisz zainstalować serwer www, np. Apache czy Nginx. Trzeba go trochę skonfigurować, zrobić virtual hosty, aby obsługiwał wiele domen/subdomen. Pierwszy z brzegu poradnik na ten temat, nie wiem na ile kompletny: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-the-apache-web-server-on-debian-9

Tak samo jeśli potrzebujesz PHP, Node czy czegokolwiek innego to trzeba sobie samemu zainstalować. No i wypadałoby jakoś ogólnie ogarnąć serwer, trochę go zabezpieczyć (logowanie na SSH chociażby) i takie rzeczy.

Jeśli masz jakiś płatny certyfikat i możesz go pobrać z hostingu to myślę, że możesz go przenieść na VPSa i podpiąć w serwerze www. Jeżeli nie to szkoda się bawić i możesz po prostu wystawić sobie darmowy Lets Encrypt przez Certbota: https://certbot.eff.org i temat SSLa będziesz miał rozwiązany.

komentarz 3 września 2019 przez DanexZ Obywatel (1,270 p.)
Wiesz co no właśnie nie znam linuxa. Generalnie to serwer jest wstępnie skonfigurowany bo przerobiłem parę poradników a konkretnie:

- wykonałem komendy apt-get update  apt-get upgrade

- zainstalowałem już nodejs, git i nawet takie coś jak fail2ban

- apache już był wczesniej

- próbowałem ogarnąć ten let's encrypt ale wyskakiwał mi błąd i nie wiedziałem co dalej ...

Może byś mi to profesjonalnie ogarnął za odpłatnością? Chętnie bym się pouczył linuxa ale nie mam za bardzo czasu.
komentarz 3 września 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Takie ogarnięcie raz Ci zapewne i tak nie wystarczy, bo jak będzie trzeba coś zmienić albo coś przestanie działać, to ktoś to musi naprawić. Jeśli więc sam nie chcesz tego ogarniać i nie masz osoby, która stale będzie się tym zajmowała, to wydaje mi się, że VPS będzie średnim wyborem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 788 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 539 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Votek Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...