• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój kolega ma lagi we wszystkich grach.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez nemek Użytkownik (540 p.)
Witam , od jakiegoś czasu mój kolega mówi mi (co sam widziałem) , zacinają mu się wszystkie możliwe gry jakie ma na komputerze , gry typu jak np. Left4dead 2 , Cs Go , a nawet Minecraft , próbowałem mu pomóc , ale nie wychodziło. Bardzo mnie to męczy bo czasami nie mam co robić , a pograć z kolegami jest fajnie.

Z Góry dziękuję za każdą Odpowiedź.
komentarz 3 września 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
Zacinają, czy ma lagi? To dwie różne rzeczy.
komentarz 3 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@nemek,

taka porada trochę banalna w stylu "a komp jest włączony?" ale sprawdzałeś jakie procesy latają w tle i czy coś nie zżera nadmiernie dużo ramu i procka? Plus czy nie ma czasem za mało miejsca na dysku?

komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Głownie ma lagi ale czasami zdarzają się lekkie ścinki.
komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)

@Tomek Sochacki, Właśnie sprawdzałem kilka razy , bez włączonych gier ma kilka % zużycia wszystkiego , a przy grach jest więcej ale nie podchodzi nawet po 70-80% zużycia czegokolwiek

komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)

@Tomek Sochacki, A mój kolega ma 2 dyski , C: jest prawie cały zawalony bo ma z 200GB , a drugi ma 1TB

komentarz 3 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

C: jest prawie cały zawalony bo ma z 200GB

a może to jest jakaś przyczyna, choćby częściowa? Na C ma pewnie system i tam zapewne odkłada wszystkie temp itp. Może warto spróbować go nieco oczyścić?

komentarz 3 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
plus kwestia czy np. nie grzeje się nadmiernie karta/procek przy obciążeniu? Komp byl otwierany, nie ma 5 cm warstwy kurzu :) ?
komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Właśnie zapomniałem , jego komputer trochę dziwnie buczy i grzeje się , ale poparzyć się nie da raczej. A kurzu nie powinien mieć , bo komputer jest stanowczo nowy , bo był kupywany ok. Maja 2018r. Ale problem zaczął pojawiać się od niedawna czyli od tego roku.
komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)

@Tomek Sochacki, Dobrze , spróbujemy jak tylko się z nim spotkam. Dzięki 

komentarz 3 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

A kurzu nie powinien mieć

jak to w informatyce bywa... "skoro nie powinien" to znaczy, że pewnie ma :)

a tak serio to spróbujcie go otworzyć, być może jest zakurzony, nie ma znaczenia jak długo stoi, czasami w pokoju kurz może pojawiać się po paru dniach od umycia mebli, a czasami przez miesiąc jest spokój, na to ma wpływ wiele czynników.

Można też spróbować np. popracować 1-2 dni z otwartą obudową, zobaczyć czy coś nadmiernie nie osłania wentylatorków itp. itd. Ja bym od tego zaczął - to znacznie szybsze niż analizowanie software. Plus do tego nie zaszkodzi oczyścić dysk systemowy :)

komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Tylko kolega ma Laptop , a jeszcze jest na Gwarancji.
komentarz 3 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
hmm, no to trochę to komplikuje... to nich kupi nowego lapka :P (należy się 50 dyszek za poradę :)
komentarz 4 września 2019 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie jeszcze odinstaluje wszelkie antywirusy, bo one często zużywają dużo zasobów na nic nierobienie.
komentarz 4 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Ma tylko Windows Defender'a

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Mógłbyś napisać jakie parametry ma komputer Twojego kolegi? Może po prostu nie spełnia wymagań lub spełnia minimalne co wcale nie oznacza przyjemnej gry.
komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Podzespoły ma dobre , a nawet lepsze ode mnie , a ja nie mam żadnych lagów ani nic podobnego.    A parametry to:

Intel Core i7-7700HQ

Nvidia 1050 TI (Chyba TI)

2 Karta jakaś zintegrowana ale od Intela

16GB Ram
komentarz 3 września 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
  1. Niech się upewni czy używa dobrej karty do gier. Dla przykładu w Minecraft'cie może nacisnąć F3 (nie jestem pewien czy napewno F3, ale wiadomo o co chodzi) i tam będzie miał napisane jaka karta jest w użyciu.
  2. Niech wyczyści dysk twardy zaczynając od folderu %temp%.
komentarz 3 września 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Karty zapomniałem sprawdzić , a kompa mu spróbuję oczyścić.
komentarz 4 września 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Przede wszystkim niech sprawdzi temperaturę GPU/CPU, bo to, poza samą siecią, może powodować przycinkę gry.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 471 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w Offtop przez Pioterer Początkujący (280 p.)
–2 głosów
3 odpowiedzi 653 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Squer Obywatel (1,170 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...