• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer Minecraft - Pisanie pluginów i innych skryptów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,037 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Java przez Borys Użytkownik (830 p.)

Witam. Po tym jak bawiłem się pythonem w minecrafcie stwierdziłem iż chciałbym zrobić jakiś plugin do niego. Lecz po instrukcjach z pierwszego lepszego poradnika po wpisaniu komendy "/hello" wypisuje mi tylko "/hello" a ma wypisywać "Hello {nazwa użytkownika}" a w każdym poradniku jest to tak naprawdę to samo i działa a u mnie nie :-( .

Tutaj kod (Wszystko jest zaimportowane, i jeszcze co to ten @Override)

public class Plugin extends JavaPlugin {
	
	@Override
	public void onEnable() {
		getLogger().info("Hello, i 'am your server!");
	}
	@Override
	public void onDisable() {
		
	}
	public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String label, String[] args) {
		
		if (sender instanceof Player) {
			Player player = (Player) sender;
			player.sendMessage("Hello " + player.getName() + "!");
			return true;
		}
		
		return false;
	}
}

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuję smiley.

1
komentarz 3 września 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Może najpierw zacznij uczyć się Javy lub Kotlina ;)
komentarz 3 września 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
edycja 3 września 2019 przez Borys
To wiem ;) Jestem na etapie obiektowości u Samuraja Programowania.
komentarz 3 września 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)

@Milesq, Wiem że nie mile to zabrzmi ale mógłbyś wyjaśnić mi dlaczego to nie działa?

komentarz 3 września 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

Javy nie znam prawie wcale, @override oznacza z tego co wiem ze nadpisujesz metodę z klasy z której dziedziczysz. A dlaczego o nie działa? Patrząc na kod można wywnioskować m.in. 

1) sender może nie być instancją Player i funkcja zwraca false

2) funkcja może się w ogóle nie wywoływać

3) player.getName() może zwracać pusty String. Co dokłądnie ci wypisuje się w minecraft'cie? /hello czy Hello !

komentarz 3 września 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
wypisuje się /hello

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 września 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Witam. Po tym jak bawiłem się pythonem w minecrafcie stwierdziłem iż chciałbym zrobić jakiś plugin do niego. Lecz po instrukcjach z pierwszego lepszego poradnika po wpisaniu komendy "/hello" wypisuje mi tylko "/hello" a ma wypisywać "Hello {nazwa użytkownika}" a w każdym poradniku jest to tak naprawdę to samo i działa a u mnie nie :-( .

Tutaj kod (Wszystko jest zaimportowane, i jeszcze co to ten @Override)

@Override oznacza nadpisane funkcji, czyli przy np. uruchomieniu pluginu nie uruchomi się funkcja JavaPlugin.onEnable tylko Plugin.onEnable

komentarz 3 września 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
edycja 3 września 2019 przez Borys
Dzięki, sprawdzę

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,603 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w Java przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...