• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie rekrutacyjne, a algorytmy - czy warto ich się uczyć szukając pracy jako junior? [java]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,791 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w Java przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Witam,

Zastanawiam się jakie są przykładowe zadania praktyczne dla Junior Java Web Developera. Czy są tam jakieś algorytmy? To, że warto się ich uczyć jest pewne bo sam znam kilka podstawowych i otwarło mi to umysł ale czy warto się ich uczyć na rekrutacje? O ile właśnie tam to jest :)

 

Pozdrawiam!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
wybrane 4 września 2019 przez heartagram
 
Najlepsza
Ja raz spotkałem się z zadaniem w którym musiałem na rozmowie napisać algorytm, który wykorzystywał jakąś rekurencje. Nie pamiętam dokładnie co to było. Natomiast z rozmów ze znajomymi, wydaje mi się, że często będziesz miał do napisania jakąś prostą apkę w spring-boocie lub Javie EE.

Sam w obecnej firmie, do której aplikowałem na identyczne stanowisko miałem do napisania apke w spring-boocie.
komentarz 3 września 2019 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Mógłbyś podpowiedzieć jaka to apka była?
2
komentarz 3 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Napisanie aplikacji w SB, łączącej się z baza h2, ktora wystawiała restowe end-pointy.

Te rest-pointy miały metody POST, GET, DELETE do mojej bazy danych.

Najwięcej uwagi przeznaczyłem na przygotowanie odpowiedniego schematu bazy danych, ponieważ w poleceniu nie miałem podanej struktury bazy.

Nie pamiętam dokładnie polecenia ale było to coś na zasadzie, stwórz (komis samochodowy chyba) i zrób aplikacje dzięki której można dodawać i usuwać auta z komisu.
+1 głos
odpowiedź 3 września 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Zadania na rekrutacji możesz dostać naprawdę różne, te typowo algorytmiczne (implementacja struktur danych, custom sortowanie itd.,) trudno nazwać praktycznymi… Ale dobrze umieć zaimplementować linked lists, któryś algorytm sortowania, algorytmy grafowe (BFS, DFS itp.), BST, jakieś zadania na stringach typu odwracanie, sprawdzanie palindromów, jakieś najdłuższe ciągi itp.
+1 głos
odpowiedź 3 września 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Dawno dawno temu na rozmowie kwalifikacyjnej miałem do napisania kod na obliczenie konkretnej wartości w ciągu fibbonaciego :) Tak zdarzają się takie zagadnienia na rozmowach:

https://technologicznasowa.pl/kurs-javy-ciag-fibonacciego/

0 głosów
odpowiedź 3 września 2019 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Czyli tak jak podejrzewałem, dzięki za odpowiedź :)
1
komentarz 3 września 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Polecam na YT kanały ogólnie o zadaniach kwalifikacyjnych. Nie są one zbyt ciężkie, (te algorytmiczne) ale bardziej na komunikacje z rekruterem i wylapanie edge casow (typu co zwrócić gdy lista będzie pusta, czy przy sprawdzaniu nakladania się przedziałów masz brać ppd uwagę nierówności ostre/słabe)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,364 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...