• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Środowisko pracy MASM64 nie widzi pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
413 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w Assembler przez Krutek Początkujący (330 p.)

Jakiś czas temu zacząłem czytać książkę "Cyberwojna Metody działania hakerów" autor : Dawid Farbaniec

Chciałem napisać kilka przykładowych kodów z tej książki ale żeby wszystko zaczęło działać muszę przygotować środowisko MASM64. Wszystko zrobiłem zgodnie z poleceniem tzn. do nowego folderu wrzuciłem wszystkie pliki tak jak autor napisał to jest : ml64.exe , link.exe , cvtres.exe, mspdbcore.dll , mspdbst.dll , kernel32.lib , user32.lib ( wszystkie skopiowałem z Vs 2017) i na końcu napisałem skrypt build.bat tak jak poniżej (wielkość liter została uwzględniona)

@echo off
ml64.exe prog1.asm /link resources.obj /entry:Main /subsystem:windows /defaultlib:"kernel32.Lib" /defaultlib:"User32.Lib" 
pause

 

plik prog1.asm znajduje się również w tym folderze

Problem pojawia się w momencie odpalenia pliku build.bat gdyż wyskakuję błąd " Fatal error LNK1181 cannot open input file 'resources.obj' " Skrypt pliku Build sprawdziłem kilka razy oraz sztucznie próbowałem stworzyć plik resources.obj ale błąd nie znikał.

Ma ktoś może jakieś pomysły jak mogę obejść ten błąd? autor nic nie pisze na temat plik resources oraz w zdjęciach plików które zamieścił nie ma takiego pliku. Ewentualnie może jakiś inny pomysł na odpalanie kodu assemblera.

Dzięki

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 września 2019 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Nie wiem skąd masz tego MASMa, ale może ściągnij go stąd. Po drugie, to wrzuć tutaj cały kod, ponieważ teraz nie wiem z jakimi opcjami powinieneś go skompilować.

Możesz skorzystać z kodu z tej strony, kawałek kodu skopiowałem właśnie z niej.

.386
.model flat, stdcall
option casemap:none
include \masm32\include\windows.inc
include \masm32\include\kernel32.inc
includelib \masm32\lib\kernel32.lib
include \masm32\include\user32.inc
includelib \masm32\lib\user32.lib

.data
MsgBoxCaption db "Iczelion Tutorial NO.2", 0
MsgBoxText db "Win32 Assembly is Great!", 0
.code
start:
  invoke MessageBox, NULL, addr MsgBoxText, addr MsgBoxCaption, MB_OK
  invoke ExitProcess, NULL
end start
ml.exe /c /coff /Cp mkk.asm && link /SUBSYSTEM:WINDOWS /LIBPATH:c:\masm32\lib mkk.obj && mkk.exe

Dodam jeszcze, że pliki MASM32 chyba trzeba kompilować ml.exe, a MASM64 - ml64.exe.

komentarz 2 września 2019 przez Krutek Początkujący (330 p.)
Udało mi się to rozwiązać, po prostu nie rozumiałem sam do końca co robię i podniosłem fałszywy alarm że coś nie działa.....

Po prostu trzeba było usunąć linijkę "link" z pliku build

Mimo wszystko dzięki za pomoc :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 957 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Inne języki przez Radek Budnik 1 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 653 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Assembler przez Patryk Rafał Bywalec (2,700 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...