• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

IP w laptopie służbowym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
274 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Matx9696 Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie drodzy Państwo ! Piszę tutaj i wierzę, że udzielicie mi pomocy. Pracuję aktualnie jako spedytor międzynarodowy, w pracy korzystamy z giełd zagranicznych, które jednak chcą, aby IP było takiej, jak w biurze ( adres ) na które są konta na tych giełdach zarejestrowane. Ja aktualnie mam bardzo ciężko,ponieważ mieszkam aż 70 km od miejsca pracy... Dojazdy to dla mnie męczarnia, od 3 miesięcy. Pobudka 5;40 rano, autem do miasta oddalonego o 10 km, potem 57 km busem i 3 km na piechotę, następnie w drugą stronę... Na dojazdy wydaję aż 350 zł miesięcznie, ale jestem szczęśliwy w tej pracy. Do tego miasta przeprowadzę się dopiero za rok, teraz nie mam takiej możliwości. Teraz moje pytanie :

Podobno są sposoby, aby IP w moim domu było pokazywane jako IP w biurze. Przełożeni nie mają nic przeciwko abym pracował zdalnie, ale problem jest z tym IP, bo właściciele giełd czasami to sprawdzają, a potem blokują konta... Konta są normalnie opłacane,wszystko jest uczciwie i legalnie, tyle, że ja muszę jeździć 1.5h do tej pracy,a to bez sensu, bo mogę robić to samo z domu. Czy możecie mi pomóc i doradzić jak to rozwiązać, aby mieć pokazywane IP jak w biurze? Nawet jeżeli to jest płatne, NIC NIE SZKODZI :) Siostra mojego mechanika, pracuje w Krakowie jako informatyk dla Amerykańskiej firmy, ma IP jak oni, opowiadał mi o tym, ale ja sie nie znam... Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam !
komentarz 1 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Może VPN i statyczny adres ip
komentarz 2 września 2019 przez Matx9696 Nowicjusz (120 p.)
Ten pomysł wydał mi się najciekawszy ! Mam też służbowy telefon ogolnie, czasami pracowałem, robiąc z niego hot-spoty z danych transmisyjnych, ale w sumie t chyba nic nie daje, bo tam tez bedzie jakieś inne IP. Warto kupić jakiś płatny VPN ? znalazłem kilka.

Ogólnie fajny bajer, ukrywa IP, ale jak myślisz, czy jeżeli oni będą sprawdzać te IP i mojego nie będą mogli znaleźć, bo będzie hipotetycznie ukryte ( na moim koncie giełdowym ) to nie przyczepią się ?
komentarz 2 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

VPN nie ukrywa ip, a ukrywa to co wysyłasz i pobierasz, wydaje mi się, że pomysł kompowiec2  był całkiem dobry. 

komentarz 2 września 2019 przez Matx9696 Nowicjusz (120 p.)
Czy mógłbyś mi opowiedzieć więcej o tym sposobie ?

co do VPN, księgowy pisał mi, że w tych giełdach właśnie chodzi o to, żeby dla właścicieli było przejrzyste i czytelne, kto i gdzie korzysta z tego.

A ten statyczny adres IP, to jest to, o czym pisze kompowiec ? że tworzysz mostek i masz IP jak w biurze ?
komentarz 2 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

VPN Static IP's Fig2

Myślę, że najlepiej było by poczekać na kogoś kto ma z tym do czynienia na co dzień. Ogólnie poczytał, popróbował bym z VPN, ale tak to nie wiem. 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 września 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Możez też pracować przez VNC. Jeśli nie masz ultra słabego internetu to będzie ok. To rozwiązanie będzie bardzo łatwe do zaaplikowania
komentarz 2 września 2019 przez Matx9696 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki, mam internet do 20 MB, tylko kurcze czytałem, że słaby obraz przeysyłany jest w tej metodzie :(
0 głosów
odpowiedź 1 września 2019 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
SDN czyli np. ZeroTier i ustawienie go w tryb mostka. Mostek będzie konieczny jeśli na komputerach firmowych nie zagości apka ZT
komentarz 2 września 2019 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
"A ten statyczny adres IP, to jest to, o czym pisze kompowiec ? że tworzysz mostek i masz IP jak w biurze ?"

nie idąc w techniczne szczegóły, wystarczy że otworzysz port w firewall (domyślnie 9993) połączysz się z rootserverem ZT (czyli musisz zarejstrowac sie na ich stronie lub postawic wlasny serwer) i po polaczeniu tworzy specjalny adres IP dla twojego sprzetu po ktorym mozesz sie laczysz z kazdym jak po LAN.

ogólnie działa to wszystko bardzo podobnie do hamachi ale główna jego zaleta że można podłączyć za darmo do 100 komputerów. Powyżej jest już płatna subkrypcja. Wydaje się to ciekawym rozwiązaniem dla firmy IMO również.
0 głosów
odpowiedź 2 września 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Cześć,

Czy Twoja firma ma dział/pracownika odpowiedzialnego za działanie sieci w firmie?

Idź do takiej osoby i przekaż, że potrzebujesz zdalnie móc połączyć się do sieci biurowej.

Krótko opiszę jak to ma działać. Na routerze brzegowym w Twojej firmie - czyli urządzeniu które styka się z siecią dostawy internetu, musi być postawiony serwer VPN, następnie pracownik skonfiguruje Ci użytkownika który może się połączyć z serwerem VPN, ostatnim krokiem będzie skonfigurowanie klienta serwera VPN na Twoim komputerze.

Dzięki temu będzie z dowolnego miejsca na świecie widoczny jakbyś pracował z firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania VPN, rodzajów tuneli, jak postawić serwer itp. to w google jest dużo informacji.
komentarz 2 września 2019 przez Matx9696 Nowicjusz (120 p.)
Bardzo dobry pomysł, u nas niestety nie ma stricte informatyka, jest księgowy, który się znam troche na komputerach i naprawia co nieco, ale mówi, że nigdy czegoś takiego nie robił i boi się żeby nie zepsuć sieci i routera ...On pisał, że dobrze byłoby wynająć informatyka na zlecenie, który by to zrobił. Czy to jest skomplikowane ?
komentarz 2 września 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Jak w wielu dziedzinach odpowiedź brzmi to zależy.

Po pierwsze trzeba mieć router na którym można postawić serwer VPN, np. MikroTik hAp AC Lite koszt około 200zł, ale nie wiem jakie firma ma zapotrzebowanie na router brzegowy, więc cena urządzenia może rosnąć.

Pozostaje jeszcze cena konfiguracji, myślę, że ogarnięty sieciowiec weźmie za to około 60-100zł/h, jest to stawka orientacyjna. Pracy ze wszystkim jakieś 2 może 3 godziny, ale to znowu zależy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 528 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 666 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez wixonekk Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...