• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pracodawcy patrzą na dziekankę

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
656 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez exiro44 Początkujący (370 p.)
Witam, jak w temacie. Z racji niezdania przedmiotu będę zmuszony wziąć dziekankę, jednakże by dobrze poświęcić ten czas planuję się załapać na jakiś staż w branży. Czy pracodawca może patrzeć na mnie gorzej z racji bycia studentem na dziekance?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Pracodawca patrzy na umiejetnosci nie na szkole, jesli mowimy o junior developerze/testerze
1
komentarz 1 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

jesli mowimy o junior developerze/testerze

a przy regular/senior ktokolwiek patrzy na studia :) ? chyba nie...

1
komentarz 1 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
W poprzedniej firmie patrzyli - min inzynier. Bylo to pewnie po to aby zredukowac l8czbe wplywajacych cv. Pozatym na wyzsze stanowiska zwlaszcza kierownicze czasami po trzeba magistra.
komentarz 2 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to ciekawa firma... zarówno ja, jak i część osób z którymi ściśle współpracuję (regular, ale głównie seniorzy) nie mają studiów inf. więc widzę, że taki firmy na starcie by nas odstrzeliły :)
komentarz 2 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
To chyba zależy od struktur. Firmy, które już są korpo wolą na wyższych stanowiskach absolwentów. Ale to tylko moja subiektywna opinia :)
3
komentarz 2 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Możliwe, nie twierdzę, że tak nie jest :) Ale trochę mnie to dziwi, bo znam osoby, które są naprawdę świketnymi programistami i nie mają studiów, albo je zarzucili, albo w ogóle nie robili, albo podobnnie jak ja mają studia kompletnie nie związane z IT...

Co więcej, miałem okazję jakiś czas temu rozmawiać z osobą odpowiedzialną za rekrutacje programistów i nawet wprost mi powiedziala, że studia inf. nie mają dla niej kompletnie znaczenia, tak samo jak technika, i nawet woli osoby które same się uczą lub przebranżawiają, bo często widać u nich większe zaangażowanie niż u absolwentów uczelni... ale to jak pisalem, opinia usłyszana, ja ze swojego doświadczenia powiem Ci, że jakiś czas temu szukałem 1-2 junior JS developerów i jak rozmawiałem z ludźmi na studiach (ostatnie lata) to w 90% tragedia... wiedza typowo podręcznikowa, próbki kodu to jakieś spagetti i nie potrafili nawet porozmawiać o totalnych podstawach JavaScript... :(

Także pewnie masz rację, jedne firmy na to patrzą, inne nie, ale w sumie wydaje mi się, że chyba akurat studia nie są żadnym wyznacznikiem wiedzy...
komentarz 2 września 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Całkowicie się z Tobą zgadzam w tej kwestii. Po pierwsze studia nie gwarantują, że kandydat ma wiedzę. Po drugie firmy podchodzą do tego indywidualnie.

 

Odpowiadając na pytanie główne - dziekanka nie powinna stanowić problemu, natomiast na rozmowie rekrutacyjnej prawdopodobnie zostaniesz zapytany o jej przyczyny.  Musisz udowodnić, że masz umiejętności aby dostać posadę o którą się starasz.
komentarz 2 września 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Powiem więcej, kiedyś myślałem, że studia mogą być pewnego rodzaju gwarantem, że człowiek potrafi się sam uczyć i jakoś rozplanować czas itp., ale jak zobaczyłem, jak wiele ludzi dzisiaj kupuje projekty na studiach to aż żal czasami na to patrzeć... Sam dorabiałem sobie przez ok. 2 lata po studiach (budownictwo) robiąc ludziom projekty i do dziś pamiętam, że miałem sporo klientów "stałych"... dostawali temat i od razu lecieli do mnie... fajnie było, bo można było ładny pieniądz zarobić ale teraz, z perspektywy lat zaczynam patrzeć na to nieco inaczej i naprawdę smutne jest to, jak ludziom dzisiaj po prostu nie chce się nic robić samodzielnie... :(

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 737 wizyt
+6 głosów
6 odpowiedzi 6,196 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,022 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...