• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor i5-6600k -- Taktowanie a bujda

Object Storage Arubacloud
0 głosów
462 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Keefni4 Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam pytanie.

Przymierzam się do zakupu komputera używanego.

Znalazłem fajną ofertę i5-6600k i gtx 980Ti , poprosiłem sprzedawcę o podesłanie zdjęcia z CPU-z, poniewaz jak się opłacało facet jest drugim właścicielem i nie ma żadnej faktury ani nic, a jestem kompletnym świeżakiem jeśli chodzi o sprawy komputerowe. Sprawdziłem sobie wcześniej na google hasło "I5-6600k cpu-z" I wyskoczyły screeny gdzie w polu "Core Speed" miały taktowanie 3500Mhz, 4000 etc. A gdy sprzedawca mi wysłał było tylko ~800 . Zapytałem w prost, że porównałem sobie to i to, i wygląda * Akurat był tam taki chiński screen procka i było dokładnie takie samo taktowanie * nooo inaczej niż tamte, więc zapytałem, czy to nie chińczyk. Facet wielce oburzony, że wogole zadaje pytania cytuję. "Zamierza pan kupić skoro tyle pytań?" Co przy kupnie używanego sprzetu bez żadnej faktury czy coś jest dla mnie oczywistą sprawą. I odpisał, że "BIOSie jest tak ustawione żeby przy braku obciążenia nie działał cały czas na 3500mhz." Jest to możliwe, że po prostu podczas pracy sobie na pulpicie działa w tych 800 a przy graniu chodzi już normlanie na tych 3500? Z góry przepraszam za moje nie ogarnięcie tematu, ale no.. wolę zapytać, niż potem żałować, a cena jest na prawdę super.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"Jest to możliwe, że po prostu podczas pracy sobie na pulpicie działa w tych 800 a przy graniu chodzi już normlanie na tych 3500*

Po co procek wchodzi na wysoką wydajność będąc na pulpicie? Nie dość że będzie ciągle na wysokich temperaturach to jeszcze będzie niepotrzebnie popierał dużo prądu. Procesory i5 mają wbudowany Turbo Boost które aktywuje się jeśli dana aplikacja będzie potrzebowała więcej mocy. Pokaż też ten screen skoro niby chiński.
komentarz 1 września 2019 przez Keefni4 Nowicjusz (120 p.)

Nie powiedziałem, że jest chiński. Po prostu,przeglądając screeny  z google, wszystkie miały po 3500, 4000, 4500 a ten ma ~800 stąd wolałem zapytać, szukałem i wyskoczył i5-7600 i wyglądają praktycznie tak samo, przynajmniej na mój nie ogarniający rzut oka stąd pyta nie, wolałem zapytać kogoś doinformowanego i ogarniającego temat, niz potem żałować, pierwsze zdjęcie przedstawia tego "chińczyka z google" a drugie to co wysłał facet.

komentarz 1 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Jeśli procesor nie jest obciążony to wiadomo że będzie pracował w niższych zegarach.

Możesz go poprosić aby wysłać ci zdjęcie podczas obciążenia w tym programie. Pamiętaj że masz 14dni na odstąpienie umowy bez przyczyny (o ile jego regulamin pozwala).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...