• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2 baterie zamiast jednej dużej = szybkie ładowanie?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
527 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
Witam, chciał bym się dowiedzieć czy gdyby współczesne telefony miały dwie mniejsze baterie zamiast jednej dużej to czy można by je ładować na raz zmniejszając o połowę czas ładowania? Czy ma to jakieś ograniczenia? Dlaczego producenci telefonów tak nie robią?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Producenci uciekaja od takich praktych z kilku powodów. Sa to miedzy innymi koszta, ograniczone miejsce. Koszta, bo gdy kupisz jedno duze ogniwo, to tylko raz je zabezpieczasz. Ale jesli kupisz 2 miejsze, ktore wielkoscia beda tak same jak jedno duze, to i tak zuzyjesz do tego wiecej zasobow. Koszta na jednej baterii sa znikome, ale gdy pomnozysz to razy 1kk i x modeli, to juz widac roznice. Co do miejsca, to chyba nie musze pisac, ze bterie sa najczesniej wklesle, a nie wypukle. Z tego tez powodu, trzeba by bylo zrobic jedna wypukla, druga wklesla, zeby na koncu polaczyly sie w jedna baterie. (to sam milimetry, moze 1, moze 2)

2. Nie widzę tu jakies znacznej roznicy. To znaczy, przeprowadzam testy sam, bo robilem to projektu i zastanawialo mnie, czy jest duza roznica wladowaniu, jak i w spadkach mocy, albo zywotnosci baterii. Warto dodac, ze polaczenie tych 2 raczej bedzie gorsze od jednej, ale to wszystko zalezy od straty efektywnosci ladowania. ( Ta zalezy od opru, temperatur itd). Ale tez warto dodac, ze kazdy z nich byla w eksploatacji krocej lub dluzej.
komentarz 1 września 2019 przez niezalogowany
W jakim znaczeniu baterie są wklęsłe. Z tego co wiem są płaskie. Chodziło mi o to że baterie mają być np. w różnych częściach telefonu a nie w tym samym nałożone na siebie.

Baterie mają się ładować oddzielnie a nie że prąd przepływa najpierw przez pierwszą aby naładować drugą.

Podwójną baterię miał między innymi iPhone X, ale one z tego co wiem nie były ładowane oddzielnie aby zwiększyć prędkość ładowania dwukrotnie.

A nawet po prostu rozłożyć prędkość ładowania na obie baterie przez co telefon będzie się ładował tak samo szybko ale baterie będą się wolniej eksploatowały.

Ale najważniejsze dla mnie pytanie to: Czy dwie oddzielnie ładujące się baterie w telefonie == dwa razy szybsze ładowanie?
komentarz 1 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Dobrze, myslalem, ze nie ciezko bedzie się domyslic, ze chodzilo o latode i anode, jesli napisalem o elemntach wkleslych. Wystraczylo zobaczyc budowe baterii

Baterie mają się ładować oddzielnie a nie że prąd przepływa najpierw przez pierwszą aby naładować drugą.

Jeszcze wiekszy bez sens... Czyli, chcesz umieścić baterie w roznych czesciach telefonu i ladowac je odzielnie. Wyobraziles sobie taki telefon?

Ale najważniejsze dla mnie pytanie to: Czy dwie oddzielnie ładujące się baterie w telefonie == dwa razy szybsze ładowanie?

Przeczytałeś co napisalem? Skoro masz 2 baterie, ale ich efektywność ladowania (strata) musi byc mniejsza niz tej jednej dużej. Wtedy to ma sens

komentarz 1 września 2019 przez niezalogowany
Nigdy nie słyszałem żeby ktoś mówił że bateria jest wklęsła ale już wiem o co ci chodzi.

Tak wyobraziłem sobie taki telefon a nawet go używałem. Chodzi o miedzy innymi iPhone X który ma dwie baterie. Niestety działają one na zasadzie tej twojej wklęsłości i wypukłości czyli nie są ładowane oddzielnie.

Dlaczego efektywność ładowania dwóch baterii miała by być gorsza niż jednej? Nie jestem elektronikiem, nie znam się na takich rzeczach.
komentarz 1 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Takie moje przemyślenia. Jak masz samochód, masz bak, bak 60 litrów. Podjeżdżasz na stację to możesz tankować go jednym dystrybutorem, dajmy, że wlewa 10 litrów na sekundę, ale możesz mieć samochód z dwoma bakami o pojemności 30 litrów. Wydajność dystrybutorów bez zmian, ale za to możesz użyć dwóch na raz, co skróci czas o połowę. Podobnie może być z bateriami, jedna bateria nie wykorzysta potencjału 230V. Analogicznie dajmy, że mamy baterię 5000mAh. Jedna, duża ładuje się 250 ma na godzinę. To podzielona na dwie mniejsze o 2500mAh, będą się ładować z tą samą prędkością, ale oddzielnie. Nie wiem czy dość jasno to opisałem...
komentarz 1 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Nie uzywales takiego telefonu. Musialbys albo stworzyc 2 gniazda ladowania, albo uzyc jednego inteligentnego, ktory po napełnieniu baterii A, wybierz baterie B.

Jezeli ladowalbys te baterie w tym samym czasie, to wtedy zejdzie to krocej, ale to tylko wtedy.
komentarz 1 września 2019 przez niezalogowany
Baterie mają się ładować jednocześnie a nie jedna po drugiej.

Nie inteligentne gniazdo tylko jakiś układ w telefonie który odpowiednio rozdzieli prąd i przestanie ładować tą już naładowaną (w przypadku gdy baterie mają różne pojemności).
komentarz 1 września 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Pankracor To miałem na myśli. Jedno gniazdo, tak jak w samochodzie po prostu powiekszymy otwór na pistolet. Dodatkowe odcięcie paliwa(napięcia) gdy jeden bak będzie pełen. Na pewno da się to zrobić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w Urządzenia mobilne przez asdsad Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez XSPACE Użytkownik (690 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Urządzenia mobilne przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...